מאבק הציונות האינטרנטי עובר לויקיפדיה

בקרוב זה קורה: קורס ראשון מסוגו לכתיבה ציונית של ערכים ב'ויקיפדיה' – אפיק נוסף בהסברה הישראלית המגיע מהעם.

תגיות: ויקיפדיה
שמעון כהן , כ"ב באב תש"ע

מאה אלף ערכים
מאה אלף ערכים
ויקיפדיה העברית

תנועת 'ישראל שלי' ומועצת יש"ע חברו להתארגנות הסברתית חדשה ובקרוב יקיימו קורס מיוחד למתנדבים המבקשים לערוך ערכים באנגלית באתר 'ויקיפדיה'. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם איילת שקד האחראית על הפרויקט ומספרת על ההפתעה ממספרם הרב של הפונים בבקשה להצטרף לקורס.

"להפתעתנו המון הגישו מועמדות להשתתף בקורס. בהתחלה חשבנו לקיים אותו לשלושים מועמדים, אבל עכשיו אנחנו שוקלים לפתוח אותו למועמדים נוספים", היא אומרת ומציינת שלמרות מספרם הרב של המועמדים הדלת פתוחה למועמדים נוספים המבקשים להשתתף בקורס.

"היעד הוא להשתתף בקרב ההסברה באנגלית", היא מסבירה יעדים ודרכי ביצוע: "בויקיפדיה יש כללים שצריך ללמוד אותם כדי לעמוד בהם ולערוך ערכים. לא כל אחד יכול לערוך באתר. המידע צריך להיות מהימן וצריך לעמוד בכללים. אנחנו מתכוונים ללמד את הכללים הללו ולהראות איך להתמודד עם טרמינולוגיה אחרת בכתיבת הערכים הללו".

דוגמאות למאבק הזה מציגה שקד במינוחים כדוגמת 'כיבוש' ואחרים וכן בעריכת ערכים שיקשרו בין ארץ ישראל בכלל ויהודה ושומרון בפרט להיסטוריה היהודית.

שקד מבהירה שאינה חוששת שבמקביל להתארגנות הזו יתעוררו גם ארגוני שמאל עתירי ממון לפעול לעריכת ערכים בויקיפדיה על פי תפיסת עולמם. היא מציינת שכבר כעת ארגונים אלה אינם שוקטים על השמרים ופועלים גם בזירה זו ומוסיפה שמבחינתה המאבק הוא יותר עשייה ופחות דיבורים, ועל כן אין בכוח חששות שכאלה לרפות את ידיה, וכאמור גם כעת היא קוראת למבקשים להתנדב להיכנס לאתר 'שיראל שלי' ולהגיש מועמדות לקורס הראשון שיתקיים בעוד שבועות אחדים.