מי ביקש מפייסבוק להסיר סטיקר?

האם בקדימה "דואגים" לזכויות היוצרים? הפייסבוק הסיר סטיקר שהופץ כנגד חיים רמון בעקבות טענה שהגיעה על "הפרת זכויות יוצרים".

אורנית עצר , כ"ג באב תש"ע

מי ביקש מפייסבוק להסיר סטיקר?-ערוץ 7
התפטר. רמון
פלאש 90

בשבוע שעבר הפיקה תנועת "ישראל שלי" סטיקרים חדשים בעקבות פרשת רמון, עריקאת וה"ייעוץ" שנתן להם לא לפתוח במו"מ עם ישראל.מעל הסטיקרים כתוב "קדימה לייעץ לאוייב" עם תמונת חיים רמון.

הסטיקר המדובר גם הועלה לעמוד הפייסבוק של "ישראל שלי", אך אמש הגיעה פניה להנהלת הפייסבוק ובה דרישה להסיר את הסטיקר מכיוון שיש בתוכו "תמונה ללא זכויות יוצרים" – למותר לציין כי התמונה היחידה המופיעה בסטיקר היא של חיים רמון, ולא אף אחד אחר.

וזוהי נוסח ההודעה שנשלחה ע"י הנהלת הפייסבוק ל"ישראל שלי" לאחר קבלת הפניה על "הפרת הזכויות":
"העלית תמונה שמפירה את תנאי השימוש, ותמונה זו הוסרה. פייסבוק אינה מאפשרת צילומים כי תקיפת אדם או קבוצה, או המכילות עירום, שימוש בסמים, אלימות, או הפרות אחרות של תנאי שימוש. מדיניות אלה נועדו להבטיח פייסבוק שרידי סביבה בטוחה, בטוחה מהימן עבור כל המשתמשים, כולל ילדים רבים להשתמש באתר".

מתנועת "ישראל שלי" נמסר: "חבל שחיים רמון, שטוב כל כך בלייעץ לאחרים, ולפלסטינאים בעיקר, לא לוקח יועץ שיסביר לו שסתימת פיות כבר אינה עובדת בישראל 2010. ביקורת כלפי מי שהעז להעניק "ייעוץ" נבזי לפלסטינים, ראויה ואף חייבת להישמע, וחיים רמון, ששרד מאבקים רבים בחייו – ישרוד גם את הסטיקר, שכבר הופץ על אפו ועל חמתו".