בן אליעזר: החרם של פיאד פוגע בפלסטינים

השר בן אליעזר ערך הבוקר ביקור במועצה האזורית גוש עציון ואמר כי ״הפעילות של סלאם פיאד והחרם על ישראל פוגעים בפלסטינים עצמם".

אורנית עצר , כ"ט באב תש"ע

שר התמ״ת בנימין (פואד) בן אליעזר ערך הבוקר (שני) ביקור במועצה האזורית גוש עציון. 

השר בן אליעזר אמר במהלך הביקור כי "הפעילות של סלאם פיאד פוגעת בצורה חמורה בפלסטינים עצמם, תגביר את האבטלה בשטחים ותהווה כר נוח לפעילות של גורמים קיצוניים. לא כך הייתי מצפה מהפלסטינים לעשות בזמנים של ניסיון להידברות. הם ממוטטים את המפעלים באזור שהיו בנויים על ערכים של דו קיום ושיתוף פעולה. אני עדיין קורא להם שלא להפסיק את הדו-קיום, ולבטל את ההחלטה לאסור על עבודה פלסטינית במפעלים ביהודה ושומרון".
 
עוד אמר השר בן אליעזר "אנחנו בישראל נסתדר אם נצטרך, ובימים אלו אנחנו מסכמים את פרטיה האחרונים של תכנית שתאפשר לסייע בהחלפת הפועלים הפלסטינים בשטחים בעובדים ישראלים, באמצעות תמיכה במענקים ובהכשרה מקצועית. אנחנו ממפים כרגע את כלל המפעלים בשטחי יהודה ושומרון, בדרך לאפשרות שנצטרך להחליף את העובדים הפלסטינים בישראלים".
 
במהלך סיורו פגש פועלים פלסטינים העובדים במקומות ישראליים, שאמרו לו "אנחנו לא מבינים את ההחלטה של הרשות. לא נקבל את החרם ונמשיך לעבוד כאן".

השר בנימין בן אליעזר הדגיש בביקורו "אני גאה לראות את הפריחה והשגשוג ובעיקר את השלווה ששוררת בגוש עציון. באתי לסיור לראות כיצד ניתן לעזור לגוש עציון ואין לי ספק לגבי העובדה שיש על גוש עציון קונצנזוס לאומי ולעולם הוא יישאר אצלנו".

בן אליעזר הוסיף ואמר, "שמחתי לראות שיש בנייה בגוש עציון, הבנייה תימשך והכל יהיה בסדר".

שאול גולדשטיין, ראש מועצת גוש עציון, ציין בדבריו כי "בגוש עציון יש תנופת פיתוח בעסקים והשר בן אליעזר עוזר לנו בכך, כשר התמ"ת. גם בנושא הבנייה למגורים ישנה עשייה, אולם היא לא מספיקה. רבים רוצים לגור בגוש עציון, הביקושים גבוהים ומחירי הדירות בעלייה. לתפיסתי, יש בגוש עציון מקום לבנייה של אלפי יחידות דיור".

ביקורו של שר התמ"ת בנימין בן אליעזר בגוש עציון ננעל בישיבת עבודה שנערכה בלשכתו של ראש המועצה שאול גולדשטיין.