"פעמונים" בין מקבלי אות הנשיא

נשיא המדינה שמעון פרס קיים היום את טקס אות הנשיא למתנדב - מופת הנשיא, במסגרתו העניק אותות ל - 12 אישים וארגונים אשר תרמו תרומה משמעותית לחברה ולזולת בישראל.במהלך האירוע המרגש הזמין הנשיא אל הבמה המרכזית את מיכל בת השלוש ואת אמה, שירי רוגל גיסר, ויחד עמו העניקו לזוג הרופאים משה ורותם לפידות, ציון לשבח על מעשה מופת למען הזולת, תוך סיכון חיים.

במעמד זה אמר הנשיא לרופאים: "אני וכל הקהל כאן כל כך נרגשים ממעשה המופת שעשיתם שקשה למצוא מילים. משפחת לפידות, רופא יכול להציל חיים, אך רק אדם נעלה יכול להציל חיים תוך סיכון חייו כפי שאתם עשיתם.הצלתם ילדה לכודה באש, הצלתם חיים תוך סיכון חייכם."

ולשאר הזוכים אמר פרס"כנשיא המדינה ובשמם של אזרחיה, אני מוקיר, מברך אתכם ומחזק את ידיכם שתוסיפו לייצג במעשיכם וברוחכם את הטוב והחיובי שבחברה הישראלית, להיות אות ומופת לאזרחי המדינה".

בין שנים עשר הזוכים באות הנשיא למתנדב היו השנה:

מנצור אבו טהא, על פעילותו לקירוב האוכלוסיה בדרום הארץ, עמותת אתגרים, על קידומן של אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים בחברה באמצעות ספורט אתגרי טבע,בטרם – לבטיחות ילדים, על פעילויות רבות ומגוונות בשירות החברה והקהילה למען ילדים, האגודה לשמירת זכויות הפרט, על פועלם למימוש זכויות חברתיות ומענה לצרכיהם הייחודיים של אנשי ונשות קהילת הגאים בישראל, ידידיה ורדי, על הנגשת עולם המדע והטכנולוגיה לילדים, יעקב ושולמית חסידה, על סיוע, תמיכה ובית חם לנערות במצוקה, מסל"ן, על סיוע ותמיכה לנפגעות אלימות ותקיפה מינית,אלעד סקר, על שנים של חילוץ והצלה.

פעמונים – ארגון חסד, על סיוע למשפחות לצאת ממעגל העוני ולהגיע לעצמאות כלכלית, משה צ'שלה, על פעילותו למען רווחת הזקן בקהילה ועל התנדבותו בארגונים שונים, שלי קפוסטה, על פיתוח המאגרים הציבוריים של דם טבורי בישראל, אחריי! – נוער מוביל שינוי, על פעילות לפיתוח ולטיפוח מנהיגות צעירה בקרב בני נוער.

באות מופת הנשיא זכו ד"ר רותם וד"ר משה לפידות, על חירוף נפשם בחילוצה של פעוטה ואמה מבית בוער.