מצעד הבכירים מתחיל. ועדת טירקל
מצעד הבכירים מתחיל. ועדת טירקלפלאש 90
יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, התייחסה הבוקר לדיוני ועדת טירקל, "הדבר הבסיסי שצריך להיות למנהיג הוא היכולת לבוא באופן נקי, בתום לב ובאופן שנכון למדינת ישראל, ולהסביר את הנימוקים, השיקולים והמניעים להחלטותיו. כך צריך לבוא לוועדה. העם שומע את הקולות ורואה את הגמגומים של בכירי הממשלה", אמרה.
 
"בעיניי רה"מ הסברה היא תחליף למדיניות, אני לא רואה זאת כך. יש מדיניות נכונה והסגר היה חלק ממנה.אני לוקחת אחריות על החלטות שאני שותפה להן", הוסיפה.
 
בהתייחסה לאירועי הימים האחרונים במטכ"ל אמרה, "מה שקרה היא תופעה מכוערת עוד לפני שאנו יודעים את כל העובדות. ההחלטה על החקירה נכונה ובלבד שזה יסתיים מהר  ושתוסר העננה הזו או לחלופין אם העננה הזו אכן ישנה - אז ייקח אחריות מי שאמר היום בוועדה שהוא אחראי על כל מה שקורה. המשפט 'תדע כל אם עברייה' הוא לא סיסמה בעיניי אלא עוסק באמון של אזרחי המדינה ששולחים את ילדיהם למערכת הזו ורוצים לדעת שמלמעלה עד למטה הליך קבלת ההחלטות נקי מהאינטריגות האלו, וזה נכון לכל בעלי התפקידים עד למשרד ולשר עצמו".
 
"הניסיון לפגוע ברמטכ"ל מכהן בלתי נסבל ולא דומה לשום דבר אחר שהיה בעבר. יש לאפשר לרמטכ"ל מכהן לכהן ככזה, כשיודעים שהוא הרמטכ"ל היחיד עד למועד השינוי".