ולרשטיין. ממטה בנימין לנגב ולגליל
ולרשטיין. ממטה בנימין לנגב ולגליל

פנחס ולרשטיין, ראש המועצה האזורית מטה בנימין בעבר, החל לאחרונה בתפקיד חדש: האחראי על ההתיישבות בנגב ובגליל מטעם תנועת ההתיישבות 'אמנה'. כך מדווח הגיליון החדש של בטאון תנועת ההתיישבות 'אמנה' שיופיע בשבוע הבא.

ולרשטיין יטפל מטעם 'אמנה' בחיזוק ההתיישבות בצפון ובדרום, בתיאום עם משרדי הממשלה השונים ושאר הגורמים הפועלים בתחום ההתיישבות בנגב ובגליל.ולרשטיין כבר החל בפגישות ובסיורים עם הגורמים השונים העוסקים בנושאים אלה.

בטאון 'אמנה' מציין כי עיקר פעילותה של 'אמנה' הוא אמנם בהתיישבות המרכזית ביהודה ושומרון, אולם משך שנים סייעה 'אמנה' גם ליישובים בנגב ובגליל. יישובים ותנועות מיישבות בנגב ובגליל שנזקקו לעזרה פנו באופן טבעי ל'אמנה', שנרתמה לאורך כל השנים לסיוע להתיישבות בכל הארץ. לאחרונה קיבלה מזכירות אמנה החלטה, שאושרה במועצת יישובי 'אמנה', שלאור ריבוי והיקף המשימות בנגב ובגליל תגיש 'אמנה' סיוע ליישובים בגליל ותפעל לחיזוק ההתיישבות גם בחבלי ארץ אלה. מינויו של ולרשטיין הוא הצעד המעשי הראשון למימוש ההחלטה.

פנחס ולרשטיין נולד בשנת 1949 וגדל בכפר אתא. למד בישיבת הדרום ברחובות, שירת בנח"ל ונפצע במלחמת ששת הימים מפגז סורי. הוא למד לתואר ראשון בפקולטה לחקלאות ברחובות, ושימש כמחנך ומורה במשך שש שנים בבית הספר האזורי של מועצת שפיר. בשנת 1975 ביקש ממנו חנן פורת לשמש כמזכיר גרעין שילה – הגרעין שהקים באותה שנה את עפרה. ביולי 1979 נבחר ולרשטיין לראש המועצה האזורית בנימין, תפקיד בו שירת את תושבי בנימין עד נובמבר 2007. אחרי פרישתו כיהן כשנתיים כמנכ"ל מועצת יש"ע עד שהוחלף לפני כחצי שנה בידי נפתלי בנט. פנחס ולרשטיין נשוי, אב ל-7 ילדים, סב ל-21 נכדים, מתגורר בעפרה, שהוא כאמור אחד ממקימיה.