המתנחלים מאמצים את שיטות שלום עכשיו...

הגלגל מתהפך: ועד מתיישבי השומרון ריכז את כל העסקים ברחבי יו"ש וקורא לישראלים להעדיף ולרכוש דווקא ממפעלים אלה.

בן שאול , ז' באלול תש"ע

שריפת מוצרים ברש"פ
שריפת מוצרים ברש"פ
פלאש 90
במשך שנים קראו ארגוני השמאל הקיצוני להחרים את מוצרי ההתנחלויות. הם ריכזו נתונים על המגדלים החקלאיים, על היקבים, על מפעלי התעשייה, אתרי התיירות הצימרים והמסעדות – והפיצו את הרשימה גם לאיחוד האירופי. זה מצידו דרש מישראל מכס ניכר על התוצרת הרבה המגיעה מהישובים.
 
עכשיו הגלגל מתהפך: הרשימה אומצה ע"י ועד מתיישבי השומרון – ולאחר שעודכנה בכל המפעלים והאתרים החדשים שנוספו – הם קוראים לישראלים להעדיף ולרכוש דווקא מוצרים אלו.
 
באתר האינטרנט של ועד מתיישבי השומרון הם פונים לציבור ומציעים רשימה ארוכה של גידולים חקלאיים, דגי מאכל ונוי, תבלינים, שימורים, מוצרי בית, מוצרי מזון, תעשיה כבדה, אתרי תיירות, מסעדות ומלונות.
 
בני קצובר, יו"ר ועד המתיישבים אומר כי לישראלים רבים נמאס מעמדות השמאל הקיצוני, הקורא לחרם אקדמי ומסחרי על ישראל, משתתף עם ערבים ואנרכיסטים בפעולות אנטי-ישראליות בארץ ובחו"ל, ומסית נגד חיילי צה"ל.
 
לדבריו, "רוב הציבור הישראלי אוהד את ההתנחלויות, אך לא מכיר מספיק את הכוח הכלכלי העצום הגלום בהם, והמטבע הזר הרב שהמפעלים בהם מכניסים למדינה. ישנם המון מוצרים, אתרים ואטרקציות בישובים שרוב הישראלים ישמחו להכיר ולרכוש".