השופט טירקל
השופט טירקלפלאש 90

האם עתירת ארגוני הנשים לצירוף אישה לוועדת טירקל, איננה כל כך תמימה? תכתובת מייל שהגיעה לידי "פורום נשים ציוניות", חושפת את המניעים האמיתיים לעתירה.

קרן שמש, פעילה בעמותת "איתך - מעכי" כותבת לפעילה ערבייה בשם עאידה, כי "אנחנו לגמרי לא הסתפקנו בייצוג הליברלי של נשים (כמו בכל העתירות שלנו על ייצוג). אנחנו גם מגישות חוות דעת מגדרית אשר עוסקת בנקודת מבט של נשים פעילות שלום ונשים תחת המצור בעזה. כל זה גם מופיע בעתירה ואנו דורשות למנות אישה שמייצגת קול זה" (ההדגשה שלי - ש.פ).

דורית, פעילה נוספת בארגון, מציינת במייל ששיגרה לחברותיה, כי ארגוני הנשים דורשים לא רק את מינויין של נשים, אלא גם מעורבות בבחירתן.

בעקבות תכתובות המייל שנחשפו שיגר הפורום מכתב דחוף לוועדת טירקל, בו הוא מתריע על "חדירת גורמים פוליטיים לוועדת טירקל באמצעות עתירת "ארגוני נשים" לבג"צ בדרישה לשלב נשים בוועדה".

בפורום מציינים, כי "ועדת טירקל אמורה להיות נייטרלית ועליה להיות מורכבת מאנשים מקצועיים בלבד, חסרי פניות פוליטיות".

"פורום נשים ציוניות מודיע כי הוא מתנגד לכל מועמדת, אשר תוצע על ידי העותרות. הפורום הוסיף כי אף נוכח העדר תום הלב שבהתנהלות העותרות, העדר הגילוי הנאות והסתרת מידע מהציבור כלל אין לאפשר להן להציע מועמדות מטעמן", נאמר בהודעת הפורום.