הרב שרלו
הרב שרלו

ראש ישיבת ההסדר בפתח תקווה, הרב יובל שרלו, סבור כי הציונות הדתית איבדה מערכה בשנים האחרונות והפכה ללא רלוונטית, "הציונות הדתית קיבלה סדרה של החלטות שהפכה אותה לא רלוונטית בציבוריות הישראלית", אמר הרב שרלו בראיון לעיתון "מעריב".

"אנחנו הולכים ומקצינים, מתפלגים ומתבדלים בכל התחומים הפוליטיים, החינוכיים וההלכתיים. אנחנו לא נמצאים על סדר יומה של מדינת ישראל בשום תחום, מלבד שאלת ההתיישבות. איזו החמצה! מדובר בקבוצה נפלאה, איכותית ביותר, עם הישגים אישיים, מעורבות קהילתית ונוער ערכי שאני כל כך שמח להיות חלק ממנה - אבל היא מפוספסת".

"קולה של הציונות הדתית לא נשמע היום בנושאים הכי מרכזיים. מי שמייצג את היהדות היא ש“ס. מי שמייצג את הצדק החברתי ומוסר הנביאים הם בדרך כלל אנשי השמאל. רק אתמול הייתה לי שיחה עם הרב מנחם פרומן שבכה באוזניי בטלפון על הספר ’תורת המלך‘ של הרב שפירא שעוסק בהלכות הרג גויים. אסור להרוג גוי. זה נגד ההלכה. פסיקות כאלה בונות מחסום בפני אנשים שמבקשים את דרכם אל היהדות. ככל שאנחנו מקצינים ומתרחקים משאלת הצדק והמוסר, היהדות הופכת למשהו דוחה, מרחיק, מכעיס", אמר.

על פעילות ה"תג מחיר" ביוש אמר הרב שרלו, "אני מתנגד למדיניות תג המחיר ואני רואה בה מדיניות לא מוסרית ולא חכמה. גם פנחס ולרשטיין יצא באומץ גדול נגד דברים הרבה יותר קטנים משאלת רצח. הניסיון להתמודד עם האתגרים ביהודה ושומרון דרך תג מחיר או פגיעה בפלסטינים הוא קודם כל אסור על פי התורה והלכה, אחר כך הוא מהווה חילול השם גדול והוא גם מטופש. הוא לא משיג שום הישג. קל וחומר כשמדובר בפגיעה ביהודים".

על סוגיית סירוב פקודה על רקע עקירת ישובים, אמר הרב שרלו, "בהתנתקות התנגדתי חד משמעית לסירוב פקודה. המקום היחיד שאני מכיר בלגיטימציה לסירוב פקודה הוא כשמבצעים פשע נגד האנושות. לדעתי, החלטת מדינת ישראל לקבוע את גבולותיה ולא להפקיר את תושבי גוש קטיף לחסדי הפלסטינים אינה פשע. אבל מדינה אינה רשאית לעקור את תושביה בלי למצוא להם פתרון. לכן, אם חס וחלילה יהיה סוג דומה של התנתקות והמדינה תפקוד על חיילי צה"ל לזרוק את המתיישבים מבתיהם בלי למצוא להם פתרון, זה המקום שבו צריך לסרב פקודה כעקרון פקודות שדגל שחור מתנוסס עליהן".