יבגניה אוסטרובסקי
יבגניה אוסטרובסקיצילום׃ עופר אשטוקר, אתר אשדודנט

יבגניה אוסטרובסקי, תושבת אשדוד שחיה בארבע השנים האחרונות באיטליה, נרצחה, ככל הנראה, ברומא שבאיטליה אך לאמה המתגוררת בישראל אין כסף להעלות את גופתה לארץ.

"אין לי את הכסף הדרוש לנסוע לשם ולהביא את הגופה של ביתי לקבורה בבית", אמרה נדיה האם בראיון לאתר אשדוד נט. "אין לי את האמצעים להביא אותה לקבורה בישראל. מדובר בהוצאות כבדות שאין לי מושג כיצד עמוד בהם, אם בכלל", אמרה.

ע"פ הדיווח באתר נרתמה שרת הקליטה, סופה לנדבר, לסייע לנדיה וסייעה לה להשיג כרטיס טיסה לאיטליה. אך עדיין נותרה כל ההוצאה של האגרות והטסת הגופה לישראל, טיסה שנערכת בתנאים מיוחדים ובקירור.

"ג'ניה הלכה לאיטליה בעקבות האהבה. היא התחתנה שם לפני ארבע שנים לבחור איטלקי, הייתה אמורה לקבל בקרוב אזרחות, אבל במקום זאת היא תחזור אלי בתוך שק גופות", אמרה האם.

שרת הקליטה, ח"כ סופה לנדבר, אמרה "מדובר במקרה מצער וקשה. בגלל שאין מדובר בעולה חדשה, לא יכולתי לסייע באמצעות המשרד בראשו אני עומדת, אבל מבחינה אישית הרגשתי חובה לסייע. המשפחה הגיעה אלי דרך האינטרנט ואני שידכתי ביניהם לבין ארגון סל"ע,  ארגון שמסייע לאנשים במצוקה ומשבר. אני חושבת שצריך לעזור למשפחה. אני מאמינה שיש הרבה אנשים טובים שיעזרו למשפחה להביא את יקירתם לקבורה בישראל".