מיקרוסופט השיקה את הגירסה האחרונה שלה עבור משתמשי מערכת ההפעלה של חלונות לתוכנת החיפוש באינטרנט.

ענקית התוכנה שיחררה את הגירסה האחרונה למערכת החיפוש הפופולארית, אינטרנט אקספלורר 9 (IE9). הגירסה החדשה אמורה לסייע למיקרוסופט להתבסס ולהגדיל נתח שוק בשוק התחרותי. מאז שנת 2003 החברה ראתה הידרדרות מנתח שוק של 97% ל-60% היום.

הגירסה החדשה תתחרה בדפדפנים החדשים של מוזילה- פיירפוקס וגוגל כרום. גוגל כרום מהווה כבר היום נתח שוק של 7.5% למרות שהוא השתחרר לציבור רק בדצמבר 2008. מוזילה, ששחררה לאחרונה גירסת ניסיון של פיירפוקס4, כבר שולטת על רבע מהשוק, ובחלק מהמדינות היא מהווה רוב.

דפדפנים רבים קיבלו חיזוק כאשר הכריחו את מיקרוסופט לאפשר למשתמשי מערכת ההפעלה חלונות להשתמש בדפדפנים אחרים מלבד האינטרנט אקספלורר.

IE9 תשוחרר לראשונה כגירסאת בטה, ניסיונית. מומחים טוענים כ הגירסה החדשה מחזירה את מיקרוסופט למשחק. "אינטרנט אקספלורר עדיין מחזיקה את נתח השוק הגדול ביותר, אבל למעשה כבר שנים הם מפסידים למוזילה וגוגל כרום", אמרה אינה פריד, המכסה את כל החידושים של מיקרוסופט עבור האתר CNET.

הגירסה החדשה כוללת אפשרויות לחבר את האינטרנט לכל מיני גאג'טים טכנולוגיים חדשים. על מנת לבצע את זה מיקרוסופט אימצה טכנולוגיה חדשה המאפשרת לדפדפן להתחבר ישירות לשבב הגרפיקה ולא למעבד. הדבר מאפשר לדפי האינטרנט להתנהג כאילו הם רצים ממש על המחשב, ולהשתמש ב-100% של המחשב.

בנוסף, הדפדפן החדש תומך גם בסטנדרטים עולמיים חדשים כמו HTML5, המאפשר לדפי האינטרנט להיות עשירים יותר ומלאים בווידאו וגרפיקה. סטנדרטים אילו כבר מאומצים על ידי דפדפנים אחרים.

אומנם עדיין אין תאריך לשחרור הגירסה המלאה, אך מומחים בתחום טוענים כי כל עיכוב ייתן צ'אנס למתחרות להשיג את מיקרוסופט בחידושים שהכניסו. החברות המתחרות נוהגות לשחרר עידכוני גירסאות וחידושים כל כמה שבועות עד חצי שנה.