חרם האמנים הגיע גם להולנד וספרד

הולנד וספרד ביטלו סיור מקצועי שהיה אמור להתקיים בחודש הבא לאחר שנודע להן כי ישתתפו בו ראשי רשויות מיהודה ושומרון.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"א בתשרי תשע"א

בונים ביו"ש
בונים ביו"ש

הולנד וספרד הודיעו על ביטולו של סיור מקצועי בשתי המדינות זאת לאחר שנודע להן כי רשימת המשתתפים כוללת גם ראשי מועצות של ביהודה ושומרון.

לערוץ 7 נודע כי תחילה אמור היה להתקיים סיור בספרד אך כעבור ימים אחדים התברר כי זו ביטלה את הסיור מאחר ונודע לה כי ראשי יו"ש משתתפים בסיור. לאחר שזו ביטלה את הסיור פנתה החטיבה המוניציפלית בארגון ג'וינט-ישראל להולנד אך גם זו, כפי שדווח הבוקר בגל"צ, ביטלה כעבור מספר ימים את הסיור.

ראש מועצת בית אל, משה רוזנבויים, סיפר לערוץ 7 כי הוא עצמו הודיע למארגנים שאין בכוונתו לנטול חלק בסיור עם הנציגים הספרדים מאחר וככל הנראה אין כוונתם לבירור אמיתי של המציאות בשטח אלא מדובר בקבוצה עם אג'נדה ברורה ופרו פלסטינית וככזו אין לה כל סיכוי להגיע לחקר האמת באשר לעימות הישראלי - ערבי.

ח"כ אריה אלדד (האיחוד האלאומי) אמר בתגובה "הכניעה ההולנדית לערבים משקפת את כניעתם למיעוט המוסלמי ההולך וגדל בהולנד והיא הד לכניעת נתניהו לאובמה בהקפאת הבניה. אם נתניהו שרטט בפועל את גבולות המדינה והטיל חנק ממושך על מאות אלפי יהודים -אי אפשר לבא בטענות אל הולנד הנכנעת למיעוט גדול בתוכה. כל עוד נמשכת ההתיחסות הגלותית והכנועה של ממשלת ישראל לתביעות מבחוץ ביחס ללב המולדת שלנו ועיר הבירה שלנו נמשיך לספוג השפלות ועונשים מכל העולם".

לפני מספר ימים קרא איגוד ועדי העובדים של בריטניה לחרם כלכלי על מוצרי ההתנחלויות. במהלך כינוס של חברי האיגוד בעיר מנצ'סטר הצביעו הנציגים פה אחד על שורה של סנקציות כלכליות נגד מוצרי ההתנחלויות. חברי האיגוד הבריטי הודיעו כי בכוונתם לדרוש מספקים בריטים להימנע מכל מכירה של סחורות שיוצרו ביו"ש.