חברי הגרעין התורני 'אומץ' עכו חנכו השבוע את פרויקט 'שילובים – סטודנטים למען הקהילה' לשנת תשע"א. במסגרת הפרויקט, המתקיים זו השנה השישית בעיר, משלבים משפחות צעירות של סטודנטים חברי גרעין אומץ פעילות התנדבותית בקהילה יחד עם לימודיהם האקדמאיים, והתוצאה – עשרות משפחות צעירות הצטרפו לגרעין ולעיר בשנים האחרונות, והיקף הפעילות שמפעיל הגרעין התורני בעיר גדל במאות אחוזים ,עם מעל עשרים פרויקטים שונים בתחומי החינוך, הרווחה והחסד.

14 משפחות סטודנטים ישתתפו השנה בפרויקט 'שילובים – למען הקהילה' של גרעין אומץ עכו. במסגרת התוכנית, במהלך השנה ישלבו משפחות צעירות שהצטרפו לגרעין מרחבי הארץ, במקביל ללימודיהם האקדמאיים במוסדות ההשכלה הגבוהה בצפון, גם פעילות התנדבותית בקהילה בהיקף של מעל 130 שעות במסגרת תוכניות ופרויקטים שמפעיל הארגון בעיר.

בין היתר יפעלו הסטודנטים בבתי הספר במסגרת רשת מרכזי למידה לקידום לימודי וחברתי של הגרעין, בהדרכה וחניכת בני נוער במסגרת מרכזי הנוער של הארגון, בחלוקת מזון במרכז החסד, בהדרכת זהירות בדרכים במסגרות חינוכיות ,ובפרויקטים נוספים שייסד ומפעיל גרעין אומץ בעיר.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם אלעד אבוטבול, מנהל הפרויקטים של הגרעין המספר על הצלחה שנדמה שמפתיעה גם אותו.

אבוטבול, בן העיר עכו המכיר את המציאות בעיר עד לפני שנים אחדות וחש את ההבדל שחל בה, מספר כי עד לפני שנים אחדות היה צורך בפרסומים ובמלגות שונות כדי לעודד הגעת זוגות צעירים לגרעין, אך כעת גל הפונים הוא גדול כל כך עד שהוקמה ועדת קליטה הבוחנת ומתאמת בין מלאי המגורים לבקשותיהם של הזוגות. "אנשים אומרים היום שהם לא מבינים איך חיו בעיר אחרת", הוא מספר.

כיום מונה הגרעין כמאה משפחות המקיימות עשרות פרויקטים חינוכיים, חברתיים וקהילתיים ברחבי העיר ומוסדותיה. הוא מספר על בית ספר שסגר את שעריו בפני אנשי הגרעין בשנותיו הראשונות מחשש להשפעתם של החברים בו אך כעת מהווה חלק בלתי נפרד מפעילותם. "הם חששו שאנחנו נגד גיוס לצה"ל, בעוד הצלחה חינוכית היא בשיעור הגיוס. לקח להם קצת זמן להבין שהכיוון הוא אחר לחלוטין".

וכיצד צולחים את מחסום החשש הטבעי ממי שבא להשפיע ולחנך? אבוטבול מדגיש שהפעילות מטעם הגרעין מתאפיינת באווירה אחרת לחלוטין. "אנחנו קודם כל  באים, לומדים בשקט ורק אחר כך חושבים ביחד איך אפשר לעשות ביחד דברים למען הקהילה". ומה עוד מושך את תושבי העיר בהתנהלות הגרעין? "אמרו לנו שאנחנו מביאים ערכים, יושר וכנות ואין לנו שום מטרות לרווח. זה מושך את הציבור". וכאמור, לא רק את הציבור העכואי זה מושך, אלא גם את הגל הבא של חברי הגרעין ההולך ומתרחב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו