רותם
רותם

"דבריו והתפתלויותיו של אהוד ברק אל מול הסירוב הפלסטיני להמשיך במו"מ, מחלישים את עמדת ישראל ומציגים את ממשלת ישראל כלחיצה וכנועה", כך אמר הערב (מוצאי שבת) יו"ר ועדת החוקה ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו).

רותם הוסיף "ברק היה שותף מלא להחלטה הברורה על ההקפאה לעשרה חודשים בלבד, וכדאי שגם הוא, כמו שאר חברי הממשלה ידע לעמוד במילתו ולא יהפוך את החלטת ממשלת ישראל לחוכא ואיטלולא". 

מוקדם יותר קרא ברק להנהגה הפלסטינית ולכל הצדדים "לגלות אחריות ולא לאפשר את הפסקת השיחות. התהליך המדיני חיוני לעתיד האזור והסכם שלום עם ביטחון הוא תקוותם של מיליוני אזרחים ברחבי המזרח התיכון", נמסר מלשכתו. ברק אמר "על כולנו לנהוג בשיקול דעת ונחישות כדי להתגבר על כל הקשיים ולהמשיך את המו"מ בכדי להגיע לתוצאות".

בתוך כך ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא הערב (מוצאי שבת) לאבו מאזן להמשיך בשיחות המדיניות חרף המחלוקות. נתניהו ציין בדבריו כי קיימת אפשרות להגיע להסכם שלום היסטורי תוך שנה, "הדרך להשגת הסכם שלום היסטורי בין שני עמינו היא לשבת סביב שולחן המשא ומתן ברצינות וברציפות, ולא לעזוב אותו, כי זה המקום לפתור את המחלוקות בינינו".

יו"ר הבית היהודי, השר דניאל הרשקוביץ, הגיב להצהרה הפלסטינית ואמר כי "שיטת השלבים הפלסטינית היא המכשול לשלום, ולא נושא ההקפאה. מי שלא נקף אצבע במשך עשרה חודשים, לא יכול להפנות אצבע מאשימה ולדרוש כהרגלו עוד ועוד".

ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד) אומרת הערב כי "נטישת הפלסטינים מהמו"מ המדיני והאשמת ישראל בכישלון הוא תסריט שנכתב מראש ע"י אבו-מאזן". לדבריה, "חשוב לישראל שרוה"מ נתניהו יעמוד איתן אל מול העולם לשמירת האינטרס הלאומי ולהגשמת המפעל הציוני בכל רחבי הארץ".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו