"ברק אחראי למותו של אחי"

אחיו של מדחת יוסף שב ומאשים: אהוד ברק אחראי למות אחי. הוא נתן את ההוראה. כך אמר לי מופז וברק לא מגיב.

תגיות: קבר יוסף
שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשע"א

בעקבות האיזכור החוזר בימים האחרונים של מבצע החילוץ של לוחם מג"ב מדחת יוסף מקבר יוסף לפני עשור שנים, שהיה מוכן אך לא יצא לפועל, שב ומטיל אחיו של מדחת, מהדי יוסף, את האחריות באופן ישיר על כתפיו של שר הביטחון אהוד ברק.

 נזכיר כי בימים האחרונים פורסמו בהרחבה שלבי תכנית 'כתונת פסים' שהוכנה בפיקוד המרכז בדיוק לאירוע בו יקיפו פורעים פלשתיניים ושוטרי הרש"פ את מתחם הקבר וינסו להשתלט עליו תוך כדי קרב. התכנית שכזכור הוכנה כארבעה חודשים קודם לאירועי אותו ראש השנה לא יצאה לפועל. מבחינתו של מהדי יוסף הסיבה ברורה ושמה: אהוד ברק, שהיה אז שר הביטחון וראש הממשלה.

"לא היה מבצע צבאי", הוא אומר ביומן ערוץ 7. "סמכו על הגורם הזר. ממתי סומכים על הגורם הזר? הרי אלו אותם שוטרים פלשתיניים שפצעו אותו. הם אלה שאמורים לחלץ? זה מטורף. איזה שכל אנושי יכול לחשוב על זה?", תוהה מהדי הקובע: "אהוד ברק אחראי למות אחי. הוא היה אז ראש הממשלה ושר הביטחון ולצערי למרות הכול הוא מתקדם בדירוג שלו".

 מהדי יוסף מזכיר דברים שאמר בעבר לערוץ 7 ובהם סיפר על השיחה שקיים עם שאול מופז, רמטכ"ל הימים ההם, שבמהלך ימי האבל על מות אחיו אמר לו שאת ההנחיה שלא לבצע את החילוץ קיבל מברק. "הוא אמר לי ולאבא שלי שמישהו מעליו נתן לו את ההוראה. הוא היה אז רמטכ"ל ומעליו יש רק את שר הביטחון וראש הממשלה. אהוד ברק".

 "גם המח"ט היה צריך להורות על חילוץ. כל הפיקוד היה אז בחפ"ק שהיה על ההר למעלה. ברק לא רצה הסלמה ובגלל זה לא הפעיל את התכנית, אבל למה הוא עשה את זה על חשבון חייל גוסס שמתפתל חמש שעות בכאבים עד שלא נותר בו דם?".

מהדי מוסיף וקובע כי גם המחיר בחיי אדם לא אמור היה להוביל להחלטה שהתקבלה שכן לנוכח אירועי המנהרה למד צה"ל לקחים וחימש את הגזרה באמצעי לחימה חדישים ובנגמ"שים ממוגנים, כאלה שניתן היה לבצע בהם את המשימה מבלי לסכן את חיי הלוחמים.

להאשמות אלה, מספר מהדי, לא הגיב שר הביטחון ברק עד היום, על אף שהן הוצגו אליו על ידי מפיקי סרט טלוויזיוני שעסק בפרשה. "פקידה מטעמו הגיבה ואמרה שאין לו עניין באירוע. אפילו מברק תנחומים הוא לא שלח".

"אני לא מבקש לערוף ראשים. אני רוצה רק את האמת. אני רוצה להחזיר את הקוד האתי של צה"ל לקדמותו. הרי את הערך שלא מפקירים חייל בשטח לומדים כבר בטירונות. לא צריך בשביל זה קורס קצינים או מפקדים. המפקדים שהיו שם והפקירו אותו לא ראויים להיות מפקדים עלינו. הם הפקירו את כל הערכים של צה"ל. כעת אנחנו עדיין מבקשים ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט ובנוכחות נציג של המשפחה", חותם האח השכול.