יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, הבהירה בנאום שנשאה לפני זמן קצר בביה"ס לממשל בהרווארד, כי מפלגתה תתן גיבוי לנתניהו אם זה יחליט להאריך את הקפאת הבניה ביו"ש.

"ממשלת ישראל בזבזה שנתיים שלא המשיכה את המו"מ, על אף שהיתה צריכה לעשות כן,ועכשיו עליה לקבל את ההחלטות שיצילו מה שנשאר מהמו"מ. ראש הממשלה יודע שקדימה תתמוך בו אם יקבל את ההחלטות הללו ומוטב שיקבל אותן במהרה", אמרה. 

לבני הוסיפה, כי "האינטרס הישראלי המובהק הוא לסיים את הסכסוך עם הפלשתינים.זו לא טובה לנשיא ארה"ב אלא אינטרס ישראלי מובהק. זו העת לקבל הכרעות בעניין הזה והזמן לא פועל לטובתה של ישראל. התחמקות מהכרעות פוגעת באינטרסים של ישראל והסטטוס קוו בו אנו מצויים מסוכן".  בנאומה התייחסה לבני לסכסוך עם איראן, וציינה כי "איראן מחזיקה באידיאולוגיה דתית שהופכת את הסכסוך איתה לבלתי פתיר. ההתבטאויות האחרונות של אחמדיניגאד וראשי המשטר מוכיחות כי העולם צריך להכביד על איראן את הסנקציות ולהוסיף להן סנקציות פוליטיות נגד ראשי המשטר".

לדבריה, "על העולם להפסיק ולספק לראשי איראן במות להפצת דברי השטנה שלהם,בין אם באו"ם או בכל מקום אחר.כל זמן שאחמדיניגאד מכחיש שואה ומדבר על השמדת ישראל - העולם לא יכול להיות סבלני וקשוב לו ועליו להפסיק ולספק לו לגיטימציה להפצת משנתו".