לוד. ארכיון
לוד. ארכיון פלאש 90

אהרון אטיאס מהגרעין התורני אלישיב בלוד, מתייחס בראיון לערוץ 7 לאירועים האלימים האחרונים בעיר ומציין כי אמנם משפחות הגרעין מודאגות אך רחוקות מלהיות מיואשות, "אנחנו חיים פה חיים נורמאליים, אומנם לא פעם אנחנו מתלוננים למשטרה, אבל כל התופעות הללו רחוקות מאיתנו, אנחנו חיים פה חיים בריאים וטובים, הילדים מסתובבים חופשי, הלימודים פה ברמה גבוהה, ויש חיי חברה תוססים".

לדבריו, בקרב החמולות הערביות בלוד שולטת התרבות הכוחנית "יש תחרות מי יותר חזק ומי מחזיק יותר נשק, אנשי הוואקף טוענים שהם יוצאים נגד זה, אבל בפועל כשהם רואים אנשים יורים בחתונות הם לא אומרים כלום".

הוא משוכנע שהמג"בניקים שהגיעו לעיר יצאו משם בשבוע הבא, "אני מעדיף שבמקום מג"בניקים שהמשטרה עצמה תטפל בעבריינות הקטנה, שאנשים יפסיקו לחתוך פה ברמזורים, ויפסיקו לירות זיקוקים בערב. ב"ה לא נתקלתי פה באלימות נגד יהודים, אפילו שהשכונה שלנו די קרובה אליהם".

אטיאס משוכנע שבתוך שלוש שנים האוכלוסייה היהודית בלוד תשלש את עצמה, "אנחנו היום מאתיים חמישים משפחות ובעוד שלוש שנים יהיו פה 800 משפחות. חלק מגיעים לכאן בגלל הקרבה לבר אילן וחלק בגלל הרצון לייהד את העיר. אבל ברור שהנושא הדמוגראפי הוא הנושא החם. אריאל שרון אמר לנו בזמנו שהוא צריך אותנו פה בשביל המטרה הזאת."