ח"כ מיכאלי: לשמור על אדמת אבותינו

"עלינו לטפל בבניה הבלתי חוקית. על מדינת ישראל לשמור על אדמות המדינה, זוהי אדמת אבותינו", אמרה ח"כ אנסטסיה מיכאלי בעיר דוד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בחשון תשע"א

ח"כ אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) ביקרה אף היא היום (שלישי) בשכונת כפר השילוח שבמזרח ירושלים.

הח"כים בחנו מקרוב את האפליה לרעה ממנה סובלים תושבי בית יהונתן היהודים מול כ-250 מבנים בלתי-חוקיים שנבנו במקום על- ידי ערבים.

ח"כ מיכאלי שוחחה עם נשות המקום ושמעה מהן על הקשיים שלהן וההתמודדות היום יומית עם יידוי האבנים. הנשים ציינו בפניה כי המצב באזור לאחרונה הוא בלתי נסבל. המשפחות היהודיות אינן יכולות לצאת מהמקום ללא שיירות ממוגנות ואבטחה של משמר הגבול.

ח"כ מיכאלי אמרה "ביום מיוחד זה שבו מציינים 9 שנים להירצחו של השר רחבעם זאבי שנרצח במזרח ירושלים במלון "הייאט". אנחנו שוב חווים אלימות וטרור בלתי נפסק, אירועי יידוי האבנים שהתבצעו לאחרונה על ידי ילדים מעידים על כך כי קיימת הסטה במערכת החינוך ברשות הפלסטינית. הסתה זו הינה פגיעה בביטחונם של תושבי מזרח ירושלים וכלל ישראל".
 
בסיור התגלה עוד כי לאף רשות במדינה אין מידע מדויק, מוסמך ומלא על כמות הבניה הבלתי-חוקית, בארץ בכלל – ובירושלים בפרט.

"כיום מתקשה המדינה להתמודד עם פולשים ובונים בנייה בלתי חוקית. מערכת החוקים, התקנות, תקנים ונהלים בתחום הבניה אינה מאורגנת באופן ברור והיררכי, עלינו לטפל בנושא הבניה הבלתי חוקית באופן מקצועי . על מדינת ישראל לשמור על אדמות המדינה, זוהי אדמת אבותינו", אמרה.