רבין ואלטלנה - יש הרוצים בעיוות ההיסטוריה

ההיסטוריון אריה יצחקי קורא להסיר את אנדרטת התותח שירה באלטלנה מבסיס פו"מ ולהעלות את הספינה ממעמקי הים.

תגיות: אצ"ל
בני טוקר , י"ב בחשון תשע"א

החוקר וההיסטוריון הצבאי, אריה יצחקי יוצא בחריפות נגד ההחלטה של צה"ל, להציב בבסיס פו"מ בגלילות את התותח שפגע באונייה אלטלנה, "התותח הזה, שפתח את כל הפצעים שלנו, התותח שהטביע את ספינת האצ"ל ואת כל אלה שהיו על סיפונה בינהם גיבורי ישראל, את התותח הזה מציבים בבסיס פו"מ".

הוא לא מתפלא שעל ההחלטה האומללה חתום, לא אחר מאשר תא"ל נועם תיבון, "זה אותו נועם תיבון שפיקד על אוגדת יו"ש והיה אחראי על מלחמת החורמה בהתיישבות היהודית, זה אותו תיבון שפעל נגד המאחזים, שהרס את יד יאיר ופינה והרס את חוות מעון ופדרמן, זה האיש שפינה את גבעה 26 והרס את הקראוון של נתי עוזרי הי"ד והשאיר את האלמנה והיתומים ללא קורת גג באמצע החורף. הוא האיש שעכשיו אחראי לזוועה הזאת, להציב דווקא את התותח הנורא הזה בבסיס פו"מ ועוד לתלות שם את האמירה של מנחם בגין, "רק לא מלחמת אחים".

יצחקי מזכיר את מעורבותו של יצחק רבין בפרשה העגומה, "רבין היה אז המפקד של כוח הפלמ"ח שפתח באש במקביל לתותח שירה על אלטלנה, רבין כותב בספרו, פנקס שרות, כי כשהם פתחו באש הם עשו זאת מתוך רגשות חזקים על רקע המשקעים ששררו בין ההגנה והפלמ"ח לבין האצ"ל, בגין יאמר לזכותו ריסן את האש".

הוא קורא להורות על הסרת התותח ללא דיחוי, "במקום נועם תיבון, הייתי מסלק את השיקוץ הזה מחצר המכללות, ואם רוצים להציב אנדרטה שעוסקת במלחמה אחים, אפשר להציב את כל הסכינים והנשק שבהם אנשי השמאל היכו את אנשי הימין, שישימו את האקדח שרצחו בו את לוחם האצ"ל ידידיה סגל ב-1948, את האלות שבהם הוכה אליהו שלומי על ידי ההגנה, את מיטת הברזל שעליה עונה אחד ממפקדי האצ"ל ואת האקדח שבו ירו בד"ר קסטנר, אבל מסתבר שאין גבול לרוע, ואדון תיבון מעדיף לנפנף בתותח הזה במקום לתרום לאחדות העם".

לדבריו הגיע השעה למשות את הספינה אלטלנה ממעמקי הים, "כשתקפו את בן גוריון על הפקודה שנתן להפעיל את התותח כנגד הספינה, אז בן גוריון אמר שזה תותח קדוש ושאם בית המקדש היה קיים הוא היה מציב אותו בקודש הקודשים, בן גוריון טען אז שהירי על אלטלנה עצר את הפילוג והדגיש את הממלכתיות. לימים הוא התעשת ונתן פקודה להוציא את הספינה אל מחוץ לחוף תל אביב ולהטביע אותה, דווקא היום אני קורא לראש הממשלה, אם יש לו חוט שידרה שיורה על משיית הספינה מבטן הים ויציב אותה בחוף תל אביב ושם ייכתב על גבי שלט גדול, קול אחיך זועקים מהאדמה".