"להר שפי נעשה עוול", דליה רבין: יש לי שאלות

בכיר השב''כ לשעבר, מנחם לנדאו, מצהיר "למרגלית הר שפי מגיע משפט חוזר, נעשה לה עוול". בתו של רבין: בלילה ההוא היו דברים מוזרים.

תגיות: יצחק רבין
עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"א

"להר שפי נעשה עוול", דליה רבין: יש לי שאלות-ערוץ 7
דליה רבין
פלאש 90

בכיר השב''כ לשעבר, מנחם לנדאו, סבור כי על הרשויות בישראל לקיים משפט חוזר למרגלית הר שפי, שהורשעה באי מניעת רצח רבין ואף ריצתה עונש מאסר בפועל.

בתוכנית ששודרה הערב בערוץ 10 "רצח רבין - ימינה" אמר לנדאו כי בתקופה שקדמה לרצח ההתבטאויות נגד רבין היו רבות ואדירות, כלשונו, ולכן הר שפי לא באמת ידעה על כוונתו של יגאל עמיר.

במהלך התוכנית אמרה דליה רבין, בתו של רבין, כי אינה שוללת את האפשרות לפתיחת תיק הרצח מחדש ולא מכחישה כי יש לה שאלות לא פתורות מליל הרצח, "יש לי מהלילה ההוא דברים לא ברורים...דברים מוזרים", היא אומרת.

רבין נשאלה בראיון מהם "הדברים המוזרים" מליל הרצח והשאלות שאינן פתורות והשיבה כי אינה רוצה לפרט כדי "לא להדליק את הקנוספירטורים".

ביום ראשון דחה פרקליט המדינה, משה לדור, את הפנייה למחיקת הרשעתה של מרגלית הר-שפי. לטענת לדור מדובר בפנייה זהה לזו שהועברה בשנת 2008 ליועץ המשפטי לממשלה דאז, מני מזוז, אשר לא מצא בסיס להפעלת הסמכות החריגה המאפשרת ליועץ המשפטי ליזום בקשה למשפט חוזר.