בן ארי
בן ארי

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי פנה בתלונה רישמית למזכ"ל האו"ם בבקשה לחקור פשעי מלחמה של אמריקה בעירק.

במכתב רישמי עם לוגו של הכנסת שהגיע למזכ"ל האו"ם כותב בן ארי, "לאחרונה נזדעזע העולם מפרסומי הדוחו"ת אודות התעללות ופשעי מלחמה בעיראק. הסיפורים מסמרי השיער, מציירים תמונה עגומה ומפחידה על התנהלותו של הממשל בארה"ב בכל הקשור לזכויות אדם ושמירה על אמנות בינלאומיות. על פי הפרסומים, מדובר בירי על אזרחים חפים משפע, מעשי אונס והתעללויות אכזריות באסירים".

לדבריו, "העובדה שהפנטגון מבקש להעלים מעיני העולם את הפשעים הללו, מלמדת שיש לממשל בארה"ב מה להסתיר".

הוא פונה למזכ"ל האו"ם, "כמי שממונה על ישום אמנות בינלאומיות, אני מצפה שתיזום דיון דחוף באו"ם בעניין זה, שיגנה את התנהגותה השערורייתית של ארה"ב ובמיוחד את ניסיונות להסתיר את העובדות. מלחמה גם אם היא מוצדקת, אינה תירוץ לפשעי מלחמה, או להסתרתם".

עוד כתב, "אני משוכנע שהשופט גולדסטון שהתמחה בכתיבת דוחו"ת על פשעי מלחמה יוכל לתרום מניסיונו ומהיושרה שלו, לטובת החקירה הנדרשת, שתעשה ע"י בית המשפט לפשעי מלחמה בהאג ובחסום האו"ם. תוך הסקת מסקנות, נגד ראשי הממשל בארה"ב שהיו שותפים לפשעים".

לסיום כתב, "עד למיצוי החקירה, אני מציע להוציא צווי מעצר בינלאומיים, לראשי הממשל האמריקאי ובהם שרי ההגנה ומזכירי המדינה שידם היתה במעל, ובמידת הצורך גם נגד הקצונה הבכירה שלקחה חלק במלחמה זו. בישראל, ישנם כמה ארגונים לזכויות אדם המומחים בחשיפת פשעי מלחמה, אין ספק שישמחו לעמוד לרשותכם".

בתגובה למכתב מבקש בן ארי להבהיר כי הצעד שנקט הוא תגובה למוסר הכפול האמריקאי ולצביעות ולדו פרצופיות שלהם, "על כל מחבל שנהרג ועל כל ישראלי שפועל מטעמים של הגנה עצמית מבקשים האמרקאים הסברים ואף מוציאים גינויים כנגד ישראל. האמריקאים סופרים לנו מחסומים שנועדו להציל חיים ונוקטים עמדה עקבית בעד האויב. הגיע הזמן לדרוש לפחות את אותה אמת מידה של מוסר מאובמה ושותפיו. אם דורשים זכויות אדם למחבלים פלשתינאים אין שום סיבה שלא לדרוש זכויות אדם לקהילה המסכנה בעירק".