המורשע בנוהל ילד: חצצתי בין האויב לבינכם

חיילי גבעתי שהורשעו ב"נוהל ילד" במבצע עופרת יצוקה ביקשו מבית המשפט חמלה: מתייחסים אליי כפושע מלחמה. תנו לי להמשיך לתרום.

אורנית עצר , י"ז בחשון תשע"א

חיילים בעזה
חיילים בעזה
דובר צה"ל

שלב הטיעונים לעונש במשפטם של שני חיילי חטיבת גבעתי, שהורשעו בחריגה מסמכות במהלך מבצע עופרת יצוקה. נערך היום (שני) בבית הדין הצבאי בקסטינה.

לפני כשלושה שבועות הרשיע בית הדין הצבאי את שני הלוחמים, שהורו במהלך המבצע לילד פלסטיני מעזה לפתוח תיקים שנחשדו כממולכדים. התביעה הצבאית דורשת לגזור על השניים מאסר בפועל וכן להורידם לדרגת טוראי.

סנגורם של החיילים מבקש לגזור עליהם עונש סמלי לשם הרתעה וכי בית המשפט יאפשר להם לשרת במילואים.

התובעת, רב סרן דורית תובל, אמרה בדיון כי מעשי החיילים פגעו פגיעה בערכי כבוד האדם וטוהר הנשק. "המסר של בית הדין צריך להדהד בין שורות הצבא, לפיו צה"ל שומר תמיד על ערכים אלו גם בשדה הקרב", אמרה תובל.

אחד הנאשמים אמר, "הוצבתי בחזית הטרור, חוצץ בין המדינה ואויביה, בין יקירכם לבין אלו המחפשים לפגוע בהם, דבר מבחינתי לא נעשה למען תועלת אישית או בכוונת זדון. למרות שהמדינה הפקירה אותי ואת חבריי אני נחוש להמשיך ולהגן על אזרחי ישראל גם במילואים. אני מבקש מכם לגלות חמלה והבנה ולשמור על כבודי ועתידי בגזר הדין".

הנאשם הנוסף אמר "מתייחסים אליי כאל פושע מלחמה ואצטרך לשלם מחיר עוד שנים רבות. נפגענו מההרשעה ואני מבקש מכם שתתנו לי להמשיך ולתרום".