"חבלות יבשות אך קשות בכל חלקי הגוף", עם אבחנה זו יצא השבוע בנימין וולקן, פעיל 'יד לאחים', מבית החולים, לאחר שמספר שעות קודם לכן הותקף בברוטאליות על ידי פעיל מיסיונרי בראשון לציון.

"מדי שבוע", מספר המותקף, "יוצאים צוותות של פעילי יד לאחים לפעילות הסברתית בקרב יהודים הפוקדים את מוקדי המיסיון בכל רחבי הארץ. באותו ערב של יום ראשון השבוע, נשלחנו זוג פעילים למרכז של כת 'עדי ה'' בראשון לציון, בכדי לחלק חומר הסברתי ליהודים המבקשים להיכנס למתחם המיסיונרי".

"הסיבה שבעטיה אנו, פעילי 'יד לאחים', מבצעים פעילות הסברתית ממוקדת בקרב היהודים התמימים הבאים בשערי הכת, עוד טרם כניסתם אל המתחם הינה העובדה כי יהודים שנכנסים ומתערים בכת "עדי ה'" – עוברים שטיפת מוח וקשה להוציאם ממלתעות הכת".

באות ערב, של יום ראשון השבוע, החל וולקן לחלק חומר הסברתי כנגד הפעילות של הכת המסוכנת, תוך הסברים על כך שמדובר למעשה במיסיון ובעקירת הסממנים היהודיים. "לפתע", הוא מתאר, "זינק עלי מאחור, אחד מאנשי הכת – והחל להפליא בי מכות נמרצות, הוא ביצע את זממו בהפתעה גמורה, מאחורי גבי, וכך הצליח להלום בי בצורה אכזרית ובעוצמה".

משהתאושש, הבחין וולקן כי האיש שהכה אותו נכנס לרכב הסעות המוביל את היהודים התמימים בדרכם אל הארגון המיסיונרי. מדובר בנהג של חברת ההסעות, שע"פ החשד שותפה אף היא בפעילות המיסיונרית.

פעיל יד לאחים לא איבד את עשתונותיו, והספיק לרשום את מספר הזיהוי של הרכב, לפני שזה נמלט מהמקום. אמבולנס שהוזעק למקום ביקש לפנותו לבית החולים, אך הפעיל ביכר לגשת בכוחות עצמו לבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק, שם התברר כי ספג חבלות יבשות, אולם בחסדי שמים לא נגרמה פגיעה ממשית.

מיד בסיום האירוע הגיש וולקן תלונה לתחנת המשטרה המקומית בראשון לציון. "יחד עם זאת" מציין וולקן באכזבה "אני משוכנע כי גורלה של תלונתי נדון מראש לרדת לטמיון, כמו במקרים רבים של אלימות מיסיונרית, וכי בעוד מספר שבועות יקבל הצוות המשפטי של יד לאחים תגובה לאקונית ממשטרת ראשל"צ כי 'התיק נסגר מחוסר עניין לציבור'".

יו"ר 'יד לאחים', הרב שלום דב ליפשיץ אמר השבוע, "נוכחנו פעם נוספת כי המיסיונרים אינם מפחדים לפעול באלימות ברחובה של עיר, כל זאת נוכח האדישות הציבורית והפוליטית בכל הקשור לפעילותם ההרסנית. אני קורא שוב לנציגי הציבור בכנסת לפעול נחרצות להעברה מיידית של חוק המיסיון. בד בבד אנו מחזקים את ידי הפעילים המסורים המבצעים עבודת הקודש, מתוך מטרה לסכל את פעילות השמד הפושה בישראל".