מצילים את ילדי העולים מנשירה לרחוביוני קמפינסקי

יו"ר ועדת הקליטה של הכנסת ח"כ ליה שמטוב סיירה היום בישיבת בני עקיבא נתיב מאיר בירושלים ובמכללה-ירושלים ובחנה מקרוב את פרוייקט YTA הפועל בישיבה ובמכללה ובו לומדים תלמידים שעלו ארצה ממדינות דוברות אנגלית.

פרוייקט YTA פועל ביב"ע נתיב מאיר זו השנה השלישית והאולפנה של הבנות נפתחה השנה במכללה. מי שהקים ועומד בראש הפרוייקט הוא הרב דוד סמסון שזיהה לפני מספר שנים תופעה מדאיגה של נערים ממשפחות נורמטיביות, שעלו ארצה ומתקשים להשתלב במסגרות החינוכיות הרגילות, ונפלטו אל הרחוב מה שלעתים גרם למשפחות לשוב אל ארצות המוצא. הרב סמסון הבין כי הגורם המרכזי לנשירת התלמידים הוא הקושי בהבנת השפה. לכן החליט הרב סמסון להקים תכנית לימודים בשפה האנגלית לבגרות הרגילה.

בהנהלה של ישיבת בני עקיבא נתיב מאיר מספרים כי הם קיבלו בשמחה את הצעתו של הרב סמסון שהישיבה תפרוש חסות על התכנית החדשה. בתכנית היום בנתיב מאיר לומדים כ-70 תלמידים ועד כה הם רושמים הצלחה במבחני הבגרות בהם עמדו. תלמידי YTA הם תלמידי נתיב מאיר לכל דבר ועניין וכך מופיע הדבר גם ברשומות של משרד החינוך.

בסיור היום נפגשה ח"כ שמטוב עם תלמידים מהתכנית, עם מורים ועם הורה של אחד התלמידים. ח"כ נכנסה גם לכיתה של עולי אתיופיה ושוחחה עמם על השתלבותם בישיבה. לסיור הצטרפו גם נציגי משרד הקליטה, משרד החינוך ועיריית ירושלים.

"קליטת עלייה זו זכות בשבילנו, הרי כולנו בעצם עולים רק שחלקנו עלו קצת קודם." אמר ראש ישיבת 'נתיב מאיר' הרב מאיר טוייבר בישיבת הסיכום, "זה פרוייקט מבורך ביותר וזה מאפשר לתלמידים העולים להגיע למוכשרות בסיום התיכון." ח"כ שמטוב אמרה כי תעשה ככל שתוכל על מנת לסייע לפרוייקט חשוב זה.

ראש התכנית הרב דוד סמסון הודה לישיבת נתיב מאיר על החסות שפרשה על הפרוייקט ואמר כי "הרעיון להקמת הפרוייקט נולד לא מתוך רצון להקים מסגרת אלא מתוך הצורך בשטח."

דסי בארי, מנהלת החמ"ד במחוז ירושלים שבחה אף היא את יב"ע נתיב מאיר, "נתיב מאיר היא אחת הישיבות החשובות ביותר בארץ ואחד הבתים הכי טובים שיש לנו לכל מיני פרויקטים ותכניות ייחודיים."