חברי הגרעין בלוד מובילים את המחאה יוני קמפינסקי, לוד

ישיבת הממשלה התכנסה הבוקר (ראשון) כדי לדון בתוכנית לשיקום העיר לוד. אמש, ערב ישיבת הממשלה, קראו תושבי לוד לחברי הממשלה שלא להפקיר את העיר לוד לאלימות ופשע.

לפני כשבועיים, הוקם הפורום לביטחון לוד בראשות אהרון אטיאס ואסף וייס חברי הגרעין הדתי בלוד, תושבי שכונת "רמת אלישיב". הפורום מאגד יהודים וערבים תושבי העיר שהחליטו לפעול יחד למען השבת הביטחון לרחובות העיר לוד.

הפורום מוסר כי בין הפעולות המתוכננות ישנם סיורים בשכונות במקומות בעייתיים בעיר, הצבת מצלמות במקומות בעייתיים, הקמת שדולה בכנסת למען העיר לוד ובחירת חוקרים פרטיים למתן מענה לבעיות אלימות.

ראשי הפורום נפגשו עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' והביעו בפניו את דאגתם על המתרחש בלוד. השר הביע את תמיכתו בתושבים ואמר שייתן הוראה חד משמעית למשטרה לפעול ביד קשה על כל מעשה ירי בעיר כולל ירי בעת שמחות. כן אמר השר כי יבחן מהלך של איסוף נשק ביליתי חוקי ללא רישום פללי לפרק זמן קצוב מול היועץ המשפטי לממשלה.

בנוגע להפגנה, הבהירו המארגנים כי מדובר בהפגנת מחאה של כל תושבי לוד, יהודים וערבים, במטרה לקרוא לחברי הממשלה שלא להפקיר את העיר לוד לאלימות ופשע.

יו"ר הפורום, אסף וייס: "אנו תושבי לוד לא נעמוד מנגד למעשי האלימות שמתרחשים בעיר. הפסקנו לסמוך על הבטחות ודיבורים ורק אחרי שיהיו תוצאות חיוביות בשטח נפסיק את המחאה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו