הורשע הקטין שהואשם ברצח עו"ד ענת פלינר

בית המשפט הרשיע הבוקר את ת', צעיר בן 19, ברצח עורכת הדין ענת פלינר לפני ארבע שנים וחצי בפתח ביתה ברמת השרון.

תגיות: ענת פלינר
בני משה , כ"ה בחשון תשע"א

הורשע הקטין שהואשם ברצח עו"ד ענת פלינר-ערוץ 7
ענת פלינר ז"ל
אתר לזכרה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר את ת', צעיר בן 19, ברצח עורכת הדין ענת פלינר לפני ארבע שנים וחצי בפתח ביתה ברמת השרון.

עונשו של ת', שהיה קטין בעת ביצוע העבירה ולכן שמו נאסר לפרסום, עונשו יינתן בעוד מספר שבועות.

במהלך המשפט הודה הנאשם בביצוע ניסיון השוד, אולם טען כי הוא לוקה בשכלו וסובל מבעיות נפשיות ולכן לא יכול היה לדבריו להימנע מלדקור אותה. הוא נשלח לוועדת אבחון שקבעה כי הוא אכן סובל מהפרעות שונות, אולם כי איננו סובל מליקוי שכלי.

השופטים התייחסו בהכרעת הדין לנושא הפיגור השכלי לכאורה, וקבעו כי הנאשם "אינו סובל מפיגור ולכן היה מסוגל להימנע מביצוע העבירה. מכיוון שכך, הוא אינו חוסה תחת הסייג לאחריות פלילית והורשע ברצח ובניסיון שוד".

בכתב האישום שהוגש נגד הנער, נטען כי באפריל 2006 החליט לבצע שוד באחד הבתים ברמת השרון, סמוך למקום מגוריו. בשעה 21:00 הוא נטל זוג כפפות שחורות וסכין קומנדו שהיה שייך לאביו, יצא מביתו והלך לאורך אחד הרחובות.

כאשר הגיע לבית משפחת פלינר ניגש לדלת הכניסה ודפק עליה. פלינר שאלה מי זה, והוא השיב: "אני שכן". כאשר היא פתחה לו את הדלת ציווה עליה הנער לתת לו את כספה ולאחר מכן שלף את הסכין ודקר אותה פעמיים בבטנה ונמלט מהמקום כשהוא משאיר את נדן הסכין ליד הבית וזורק את הסכין והכפפות לפח האשפה.

עורכת הדין בת ה-42 נפצעה באורח קשה לאחר שנדקרה. ילדיה, ששהו בית באותו הזמן הזעיקו את צוותי מד"א שפינו את עורכת הדין לבית החולים שם נקבה מותה. במשך כשנתיים לא הצליחה המשטרה למצוא קצה חוט שיוביל לפענוח הפרשה. התפנית המפתיעה התרחשה במקרה לפני שנתיים וחצי.

הנער הנאשם ברצח נעצר לאחר שניסה לגנוב אופנוע ובדיקת דנ"א והתאמת תביעות אצבע קשרו אותו לרצח.