עשרות ראשי גרעינים תורניים הגיעו היום (ג') ללשכתו של יו"ר 'הבית היהודי', שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, ודנו עימו בפעילויות הגרעינים התורניים ובאפשרויות לחיזוקם. בפגישה השתתף גם הרב אלישע וישליצקי, שמלווה את פעילות הגרעינים התורניים.

השר הרשקוביץ סיפר לראשי הגרעינים כי הוא פועל ביחד עם ח"כ אורי אורבך להקמת מוסדות למפלגת "הבית היהודי" ומרכז חדש שיכיל גורמים חדשים, צעירים ומשמעותיים בציונות הדתית.

לדברי השר הרשקוביץ, "בעבר היו גורמים שהתנתקו מהשטח האמיתי והיו עסוקים בפוליטיקות קטנות. הציבור מאס בכך ומטרתנו היא להתחבר לכוחות הפועלים בשטח, כמו הנציגים המוניציפאליים, הגרעינים התורניים וגופים נוספים מכל גווניה של הציונות הדתית, ולשתף אותם בקבלת ההכרעות ובעיצוב דמותה של המפלגה, על מנת להעצים את כוחה הפוליטי של הציונות הדתית". 

נציגי הגרעינים התורניים בירכו על המהלך ואמרו כי חייב להיות חיבור בין ההנהגה הציבורית והפוליטית לבין הכוחות הפועלים בשטח.

שי תובל, מנכ"ל 'קרן קהילות', המרכז את פעילות הגרעינים אמר כי הגרעינים התורניים רואים בשר הרשקוביץ שותף אמיתי למפעל הגרעינים התורניים וציין כי "מאז כניסתו לתפקיד השר ביקר בלמעלה מארבעים גרעינים תורניים ברחבי הארץ ועמד מקרוב על פעילותם בשטח. אין לזה אח ורע, ואנו מוקירים לשר תודה אמיתית על כל הסיוע שהוא נרתם להושיט לנו".

חלק מראשי הגרעינים התורניים הלינו על העובדה שהשנה קוצץ תקציבם בכ-30% בעקבות צירוף גרעינים רבים חדשים, בעוד התקציב הממשלתי נותר בעינו.

השר הרשקוביץ אמר לראשי הגרעינים, כי הוא פועל להגדלת תקציבי הגרעינים התורניים מגורמים ממשלתיים וחוץ-ממשלתיים והוסיף: "אני רואה בגרעינים התורניים את חוד החנית בעשייה הציונית-דתית. נוכל לשמור על ארץ ישראל השלמה רק באמצעות החיבור האמיתי לעם, שמתבצע באמצעות הגרעינים התורניים בערים השונות ברחבי הארץ".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו