המרצים שמתרועעים עם מנהיגי הפלסטינים

ארגון מוניטור האקדמיה הישראלית, חושף את שמותיהם של המרצים הישראלים שמתרועעים עם מנהיגי המחבלים.

בני טוקר , ב' בכסלו תשע"א

הפגנת סטודנטים ערבים
הפגנת סטודנטים ערבים
פלאש 90

ארגון מוניטור האקדמיה הישראלית, חושף בימים אלה, שמות של מרצים שנוהגים להתרועע בזמנם הפנוי, עם מנהיגים פלשתינים בחלקם מחבלים בעברם וחלקם מעורבים בפעילות טרור עוינת גם היום.

לדברי דנה ברנט מדובר בקבוצה של מרצים קיצוניים חלקם מאוניברסיטת תל אביב וחלקם מסגל העברית בירושלים, שנוהגים לפקוד בסופי השבוע כפרים ערביים, "הם מפריעים לעבודת כוחות הביטחון כמו במקרה של בילעין ומקיימים שיחות שוטפות עם המנהיגים באותם כפרים".

ברנט חושפת את שמותיהם של קובי סמית מתמטיקאי ממכון וויצמן, ועמיאל ורדי מרצה לספרות קלאסית בעברית, שצולם באותם כפרים. לדבריה אותם מרצים יוצאים נגד מדינת ישראל, ועוזרים לפלשתינים במאבקם, "אחרי שעוצרים אותם, הם מעלים סרטונים ליו טיוב כאילו הם לא עשו דבר".

ברנט משוכנעת שמדובר באנשים חלשים שמה שמניע אותם זה פחד, "הם עברו טראומה והם מפחדים מהטרור הערבי, זה מניע אותם להתרפס בפני הגורם האלים מתוך תקווה שככה הם יהיו מוגנים. וכך אתה יכול לראות, מחבל מחבק את קובי סמית ועמיאל ורדי, החבר'ה האלה שותים איתם קפה ומנגבים איתם חומוס".

לדבריה, תופעה דומה עוברת על ישראלים שלאחרונה החליטו להתאסלם, "אנשים כמו טלי פחימה וחבריה זה אנשים שחשבו שההתאסלמות תהפוך אותם למוגנים".