משה זר: המדינה השתלטה על קרקעותיי

משה זר תובע מיליונים מהמדינה שלטענתו השתלטה על קרקע שרכש כחוק. על הקרקע הוקם חלק מהישוב ברקן.

בני טוקר , ג' בכסלו תשע"א

טעות יקרה. משה זר
טעות יקרה. משה זר

בראיון לערוץ 7, חושף משה זר, גדול סוחרי הקרקעות בשומרון את הסיפור האמיתי סביב הקרקעות בברקן שלדבריו נגזלו ממנו על ידי המנהל האזרחי.

זר מספר בראיון כי הקרקעות נרכשו על ידיו עוד לפני שהיישוב ברקן הוקם, הוא רשם אותם בטאבו, והסכים אפילו לוותר על מחצית מהחלקה לטובת הקמת היישוב.

לדבריו על דעת המדינה, החלקה שנותרה הייתה בלעדית שייכת לו, ויש לו את כל המסכמים שמעידים על כך.

זר טוען כי על פי הערכת השמאי מדובר בקרקעות בשווי של מיליוני שקלים, התביעה הכספית שלו, מוגשת כנגד המנהל האזרחי והסתדרות הציונית שעשתה בקרקעות כבתוך שלהם.

הוא משוכנע שמסיבות השמורות עימם, מנסים ההסדרות והמנהל להרויח זמן כדי להתחמק מהתשלום. "אין לי ברירה במקרה הזה ואני חייב להשתמש בתוקף המשפטי שהחוק מעניק לי, שאם הכסף לא יועבר אלי, הקרקע תצטרך לחזור אלי, עם כל המשמעויות הכרוכות בדבר".

מזכיר היישוב ברקן, שמואל אלעד, דוחה בראיון לערוץ 7 את הדיווחים בתקשורת לפיהם בכוונת משה זר להביא לפינוי חלק מהישוב. לדבריו, ככל הנראה מדובר בטעות שנעשתה בתום לב ע"י אנשי המנהל האזרחי של יו"ש לפני כשלושים שנה, "כנראה שמישהו סימן בטוש לא נכון את המפה".

אלעד מדגיש כי תושבי ברקן אינם צד בעניין, "אנחנו תושבי ברקן רגועים, ואנחנו מקווים שמשה זר יוכל לקבל לידיו או כסף או קרקעות חלופיות, בכל מקרה אף אחד לא יפנה את תושבי ברקן מבתיהם".