ברחובות הוקם השבוע ה"פורום הדתי לאומי" הראשון. הפורום הוקם ע"י נציגים בציבור הדתי- לאומי בעיר בראשותו של אמיתי כהן המשמש כגזבר המועצה הדתית ויועץ ראש העיר.

כהן מספר כי כי "הפורום הוקם לצורך רענון הכוחות והיכרות בין האנשים החדשים בציבור, איחוד כל תתי המגזרים, קידום מהלכים למען הציבור הדתי לאומי הן בתחום החברתי והן בתחום הפוליטי ובניית מערך תמיכה וסיוע לציבור בכלל ולציבור הדתי- לאומי בפרט בתחומי הדת, החינוך, חברה, ספורט, תשתיות ועוד...".

לדבריו, "הציבור הדתי לאומי מהווה חלק נכבד במרקם החברתי בעיר ועם הגידול הטבעי וההגירה של הציבור לעיר, ללא ספק, הוא יהיה עם השנים גורם מכריע בבחירות המוניציפאליות.

אני שמח שזכינו לבנות צוות איכותי ויציב אשר יוביל את הציבור הדתי לאומי ברחובות בשנים הקרובות. ללא ספק, צוות הפורום שואף להשפיע ולקדם מהלכים שונים עבור הציבור הדתי לאומי ואני מאמין ומבטיח שנעשה זאת כפי שהתחלנו לעשות זאת בשנים האחרונות" אמר אמיתי כהן.

בפורום יכהנו עורכי דין, אנשי חינוך ואנשי חינוך בגמלאות, אנשי עסקים, רו"ח ואף נציג מיוחד לצעירים אשר יהיה הזרוע המקשרת עם סניפי "עזרא" ו"בני- עקיבא" בעיר.

"הפורום יהווה כוח צעיר, שונה, חזק ומרענן עבור התושבים. חשוב להבין כי הציבור הדתי לאומי בעיר צמא לשינויים, התחדשות ופעילות ואני שמח שאני נמנה בין האנשים שיובילו את המהלך", אמר דניאל בר הלומד כיום, לתואר שני במנהל עסקים ומהווה חלק מצוות הדוברים של "האיחוד הלאומי" הארצי.

נחי אייל מנכ"ל "האיחוד הלאומי" שהגיע לכבד בנוכחותו ונתן את ברכת הדרך בתמיכה וסיוע לפורום סיפר על פעילות "האיחוד העולמי" ברמה הארצית. בין היתר ציין נחי אייל את הפורום המשפטי למען א"י, את הקמת הפרויקט "אח שלי" בשיתוף עם חבר הכנסת אורי אורבך יו"ר סיעת "הבית היהודי" בכנסת, ואת המכינה הקדם צבאית בנווה צוף ועל החיבור החדש עם המשטרה לשם הקמת זרוע הכשרה של קציני משטרה ציונים דתיים יוצאי צבא וישיבות הסדר.

"אהבתי את הרעיון להקמת הפורום אולי אף נאמץ אותו לערים אחרות, אני מקווה שהיום תפתח הדרך לפעילות הציבור הדתי לאומי ברחובות" ציין אייל.