לשלול הפנסיה. בשארה
לשלול הפנסיה. בשארה פלאש 90

פרופ' אבי דיסקין, מומחה למדעי המדינה באונ' העברית בירושלים, סבור שהתנגדות העזה של חברי הכנסת הערבים, לחוק עזמי בשארה, שמציע לשלול את הפנסיה של ח"כים שפגעו בביטחון המדינה, אינה מוצדקת.

לדבריו שלילת פנסיה מאדם שבגד במדינה ובעיקר אם הוא ח"כ לשעבר, היא מוצדקת מאין כמותה, "מצד אחד אמנם, לא ראוי לשלול פנסיה כל עוד חזקת החפות לא נפגעה, אך מאידך גיסא חומרת העבירה שנעשתה, הבריחה לחו"ל כדי להימנע מעמידה לדין, הופכת את המקרה הזה למקרה חמור ביותר, הרי על פי פקודת החוק הישראלי, עזמי בשארה, ביצע פשע שעונשו הוא מוות, זה העונש על עבירות בגידה, העובדה שהוא נמנע מלבוא לארץ היא עוד יותר חמורה וממילא מצדיקה את החקיקה בעניין".

פרופ' דיסקין טוען כי אין שום סתירה בין שלילת פנסיה לאי פגיעה בזכויות האדם הבסיסיות, "צריך להבחין בין זכויות לחובות, אי אפשר לשלול זכויות מאנשים שפשעו, אבל מצד שני כל ענישה יש בה משום שלילת זכויות, גם אם אתה צריך לשלם קנס, לקחו לך כסף ופגעו בזכויותיך".

לדבריו טענותיו של בשארה כאילו בבית המשפט בישראל לא יעשו איתו משפט צדק הם שקר ועלילה, "למרות שיש לי ביקורת על בית המשפט העליון בגלל האקטיביזם השיפוטי, הרי ברור שבכל מה שנוגע לזכויות  האדם בית המשפט עושה עבודה טובה".