20 ו-17 שנות מאסר על חסידיו של אליאור חן

בית המשפט גזר את דינם של ארבעה מחסידיו של אליאור חן שהורשעו בהתעללות קשה בשמונה ילדים בירושלים לפני כשלוש שנים.

תגיות: אליאור חן
עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"א

אליאור חן
אליאור חן
צילום: פלאש 90

בית משפט המחוזי בירושלים גזר 20 שנות מאסר על דוד קוגמן, שהיה אחד מחסידיו של אליאור חן, והורשע בהתעללות חמורה בילדים.

בנוסף, נגזרו 17 שנות מאסר על אברהם מסקלצ'י ושמעון גבאי, שהורשעו אף הם במעורבות בהתעללות. נאשם רביעי, רועי צורף, נשלח ל-30 חודשי מאסר בשל חלקו הקטן בפרשה.

הארבעה פעלו על-פי הוראותיו של חן וביצעו "תיקונים" בקטינים. אחד הילדים בהם התעללו הארבעה, בן חמש בלבד, עדיין מאושפז במצב של צמח.

ההתעללות בילדים כללה מעשי זוועה אכזריים בהם הכאות, גרימת כוויות, שריפת אברים, כפיתה ממושכת והאכלה בצואה. 

בהכרעת הדין כתבה השופטת נאוה בן אור "הנאשמים חתרו במעשיהם תחת התשתית המוסרית היסודית ביותר של החברה האנושית. הם פגעו פגיעה עמוקה ביכולתם של ילדים קטנים ליתן אמון ולשים מבטחם באנשים בוגרים. הם פגעו פגיעה אנושה בחסרי ישע. הם ערערו ערעור חמור על ההבנה הבסיסית כי ילדים - באשר הם ילדים - צריכים להיות מוגנים מפני רוע. הם ערערו את התובנה האינטואיטיבית של הילדים הקטנים על שכר ועונש, על סיבתיות מוסרית, תובנה החיונית כל כך לצמיחתם ולהתפתחותם בחברה אנושית. הלוואי, ואמונם של הילדים הפגועים בהגינותם ובטוב ליבם של בני אדם, לא אבד לעד".

"עונשם של הנאשמים צריך לבטא, אפוא, לא רק את הגמול ההולם לרשעתם, כי אם את הפגיעה בערכי היסוד הללו. על העונש לשקף את תפישתה המוסרית של החברה על העקרוניות והחומרה שבערכים אלה, אשר בלעדיהם חברה אנושית לא תיכון", כתבה השופטת..