ראש מועצה חדש לירוחם: מיכאל ביטון

מועמד 'קדימה' זכה בבחירות לראשות ירוחם: גאה במערכת הבחירות הנקייה שהביאה הרבה כבוד לירוחם. בחרנו בעתיד אחר.

תגיות: ירוחם
שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"א

ראש מועצה חדש לירוחם: מיכאל ביטון-ערוץ 7
יש מנצח בירוחם
פלאש 90

מועמד מפלגת קדימה, מיכאל ביטון, זכה הלילה בבחירות לראשות מועצת ירוחם. ביטון זכה באמונם של 44% אחוזים מסך הקולות. נציג הליכוד וראש המועצה לשעבר מוטי אביסרור זכה ב-30% מהקולות ונציג ישראל ביתנו אילן אלמקייס ב-21%.

ב"קדימה" הגיבו בסיפוק רב לתוצאות ואמרו כי מדובר בהישג מרשים אשר חוצה את גבולותיה של ירוחם ומהווה ציון דרך משמעותי בתולדות קדימה אשר כובשת מעוז היסטורי מובהק וחשוב של הליכוד בדרום. בקדימה הדגישו כי ביטון מצטרף לעשרות ראשי ערים מטעמה של קדימה,בצפון במרכז ובדרום המהווים עדות נוספת לעוצמתה של קדימה בציבוריות הישראלית, ולביסוס מעמדה כמפלגה הפוליטית הגדולה, החזקה והמובילה בישראל גם בשלטון המקומי.
 
מיכאל ביטון ראש המועצה הנבחר של ירוחם: "אני גאה במערכת הבחירות הנקייה שהביאה הרבה כבוד ליישוב. התושבים בחרו היום בעתיד אחר לירוחם. אני מבין את האחריות, גודל המשימה ומקווה שמדינת ישראל כולה תירתם למען קידום ירוחם".

כאן המקום להזכיר את דברי הברכה ששיגר ראש המועצה היוצא, האלוף במיל. עמרם מצנע לראש המועצה הנכנס ביומן ערוץ 7 עוד טרם פרסום התוצאות. מצנע איחל לראש העיר הנבחר שימשיך להצעיד את ירוחם קדימה, "העיר בשלה לניהול עצמאי, אני מאחל לראש העיר הנבחר שיאהב את העבודה שלו, שיעבוד קשה ושלא ייכנע ללחצים ולא פחות חשוב שילמד להקשיב. הממשלה גם מאוד מקדמת את הדרום, יש מסילות רכבת, והדרום עובר שינוי מבורך".

תקוותו של מצנע היא שהפערים בין תושבי הפריפריה לתושבי המרכז ילכו ויצטמצמו, "המדינה שלנו נמצאת היום במציאות לא קלה, יש פערים חברתיים, כל אחד רוצה לחטוף פרוסה מהעוגה על חשבון האחר, אבל לשמחתי מגיעים בתקופה האחרונה קבוצות רבות של מכינות קדם צבאיות ויחידות צבאיות שבאות לדרום ללמוד על הפריפריה וישראל האחרת, אני אישית מאוד התחזקתי בהכרות שלי עם הדרום ואני יוצא מכאן עם תחושה שיש עם מי לעבוד ושמפה המהפכות הגדולות במדינה יתחילו".