להרגיע את אש המלחמה הפנימית. הרב אמסלם
להרגיע את אש המלחמה הפנימית. הרב אמסלםפלאש 90

ההסתה נגד ח"כ הרב חיים אמסלם נמשכת. בטאון ש"ס "יום ליום" יקדיש מחר (חמישי) מוסף שלם נגד ח"כ הרב חיים אמסלם לאחר שקרא לאברכים לצאת לעבודה והתבטא נגד תנועת ש"ס.

"אהה, אם לזאת הגענו, אות הוא כי כאן תמו המילים. ישנם דברים שאינם נשמעים לאוזני חמור שלא ידע קונהו. אף לא עת היא לפלפולים ואין כאן בר פלוגתא לביאורים. כי אין כאן שני צדדים. מהצד האחד יש את תורת משה אמת ונבואתו אמת, ומאידך, יש את ההעדר הגדול, את האפס ואת התוהו. את קורח, את צדוק ובייתוס, את שבתי צבי ואת דוד פרידלנדר ואברהם גייגר. שכולם חכמים כבירים היו ונאומיהם ארוכים מאורך הגלות, אך הצרות שגרמו המתוסכלים הללו לאומה הישראלית ארכו מחוכמתם. תסכולם האישי שהתעטף באצטלה חכמנית היה זה שביצר להם מקום ב'מזרח' של עמקי האבדון השמור למחריבי הדת", כתב בעיתון הרב משה שפיר.

במאמר דעה נוסף כותב איש ש"ס רון הלוי, "הסירו דאגה מלבכם, קוראינו הנכבדים. כפי שכבר ציינו, אנו מאמינים בכל לבנו כי למרבה הצער, התורה תתבע את עלבונה וסופו של אותו האיש יהיה כסופם של עוקרי הדת ומסלפי ההלכה, אשר נתרסקו אל תהום הנשיה. הכול יתאדה ויתפוגג כאילו לא היה. הכול, מלבד דבר אחד: דמעותיו של גדול הדור וקריאתו התקיפה והנחרצת, אשר יזכרו לדיראון עולם".

בימים האחרונים דרשה מועצת חכמי התורה של ש"ס מח"כ חיים אמסלם להשיב את המנדט שלו למפלגה "על-פי דין תורה", וכפי שהתחייב עם כניסתו לתפקיד. "אם לא יעשה זאת", הצהירו במועצה, "הרי הוא גזלן, כי מי בחר בו אם לא נבחרי ש"ס".