אש"ף קורא לחרם על "מדינת הכיבוש"

המועצה המהפכנית של אש"ף משבחת את החרם על ישראל וקוראת לכל הארגונים הפלסטינים להצטרף ליוזמה לקדמה בכל מקום.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"א בכסלו תשע"א

דגל אש"ף ברחובות נצרת. ארכיון
דגל אש"ף ברחובות נצרת. ארכיון
פלאש 90

המועצה המהפכנית של אש"ף סיימה השבוע את דיוניה בראשותו של ראש אש"ף, פתח והרשות הפלסטינית, אבו מאזן. בתום הכינוס פורסמה הודעה המסבירה את עמדות אש"ף בסוגיות המדיניות העיקריות העומדות על הפרק.

המועצה המהפכנית שללה באופן מוחלט את דרישת ישראל להכיר בה כ"מדינה יהודית", בשל היותה "מדינה גזענית המבוססת על דת", וכן הביעה התנגדות להקמת מדינה בגבולות זמניים ולהצעה לקיים חילופי אוכלוסין בין ישראל לרשות הפלסטינית בטענה "שלא ייתכן ליצור משוואה בין בעלי הזכות והאדמה לבין כנופיות המתנחלים הגזלנים והבלתי חוקיים". 

לצד זאת, הביעה המועצה המהפכנית תמיכה ב"התנגדות העממית" וקראה לחזקה ע"י הפעלת פעילי תנועת פתח וההמונים "כדי להביס מוסרית את הכיבוש הישראלי את גזענותו" ועל מנת "להשיג הזדהות ותמיכה בינלאומית". כמו כן, "שיבחה המועצה את תפקידן של הועדות העממיות הפועלות כדי להחרים את מדינת הכיבוש ואת התנהגותו הגזענית באמצעות משיכת השקעות ממנה והטלת סנקציות עליה והיא קראה לכל הארגונים החברתיים הפלסטיניים והלא פלסטיניים להצטרף אליהן ולחזק את הקמפיין שלהן בכל מקום". 

ובתוך כך, מחלקת הפליטים של תנועת חמאס פרסמה הודעה מיוחדת לרגל ציון 63 שנה ל"החלטת החלוקה" (החלטה 181 של מועצת הביטחון מ-1947) בדבר הקמת מדינה יהודית וערבית בארץ. בהודעתה מציינת מחלקת הפליטים, כי אדמת פלסטין הינה יחידה אחת מנהר הירדן לים התיכון והיא שייכת באופן בלעדי לעם הפלסטיני והינה חלק בלתי נפרד מהמולדת הערבית והאומה האסלאמית. היא הדגישה, כי העם הפלסטיני מתנגד באופן נחרץ להחלטה זו ורואה בה בטלה ומבוטלת מבחינה חוקית ומדינית וכך גם כל השלכותיה כפי שבאו לידי ביטוי במהלך ההיסטוריה.