כוחות סדירים העוסקים בלוחמה זעירה בשטח בנוי, גם אם זה באפגניסטן, עיראק או ברחובות יו"ש נתקלים לרוב בקושי לפעול בתוך אוכלוסייה אזרחית ועוינת, בייחוד כאשר מדובר בצלפי האויב המסתתרים בתוך מבני ציבור כמו המסגדים. למטרה זו נועד הפיתוח הבא.הצבא האמריקאי השלים את המכרז לאספקת מערכות לאיתור וזיהוי צלפי אוייב מערכת ה-SWATS Satellite, Wideband, and Telemetry Systems, וחתם על הסכם פיתוח ואספקה עם חברת QinetiQ, מדווח Defense News.

לפי דרישות החוזה QinetiQ תספק 13,5 אלפי מערכות SWATS על סכום של 35 מיליוני דולרים. המכרז הוכרע כבר בסוף חודש אוקטובר 2010, אך על תוצאותיו נודעו רק היום. במכרז השתתפו שתי חברות, הבריטית QinetiQ ו Raytheon האמריקאית.

האחרונה הציעה לכוחות המיוחדים את Boomerang Warrior X שמבוססת מערכת Boomerang, אשר מורכבת כבר על הנגמ"שים. SWATS ו- Warrior X מסוגלות לאתר את המקום המדויק, אשר ממנו בוצע הירי לפי הקול. מערכת ה-SWATS מצוידת במודול קטן עם מיקרופונים, אשר מורכב על כתף הלוחם, ומסך מזערי, המורכב כמו שעון על יד הלוחם. SWATS תזהה את המיקום הירי ותתן גם רדיוס ומרחק עד ליורה המפגע. משקל סגולי של המערכת הוא כחצי קילוגרם בלבד.