החטיבה האירופאית של חברת ויזה העולמית מיישמת מערכת אבטחה חדשה לביצוע העברות, המתבססת על שרותי המיקום (גאולוקאציה) במכשירי סלולר, כך מדווח האתר Fast Company.

השיטה מתבססת על העובדה שמכשיר הסלולר לרוב צמוד לבעליו. משמע, כאשר נתוני המיקום של הסלולר אינה תואמת את נתוני הכספומט שבו מנסים למשוך כספים המערכת מעבירה התרעה, ואף יכולה לחסום את ביצוע המשיכה. שירותי המיקום עובדים בשיטת טריאנגולציה – איתור מיקום מכשיר סלולארי באמצעות אנטנות סלולאריות ולא באמצעות לוויינים (כמו במכשירי ג'י פי אס).

לדעת מפתחי המערכת, היא יכולה לעבוד גם אם הכרטיס נגנב מידי בעליו, וגם בניסיונות גניבה הרבה יותר מתקדמים כגון שכפול נתוני הכרטיס (כרטיס כזה בדרך כלל נוצר בידי הנוכלים על ידי יצירת פס מגנטי משוכפל שהוקלט בידי מכשור מיוחד שהוחדר על הכספומטים). לדברי המפתחים שיטת איתור המיקום הסלולארי תהה רק אחת משיטות המגננה מפני רמאות לפיה המערכת תחסום את ניסיון הגניבה. מערכת החדשה יכולה לקסום ללקוחות, אשר נמצאים הרבה בדרכים או בנסיעות בחו"ל.

בהטמעת המערכת החדשה חברה לחברת ויזה חברת  ValidSoft שמתמחה בפיתוח טכנולוגיות הלוחמות בנוכלות אלקטרונית בשימוש בכרטיסי אשראי ובנקאות דיגיטאלית.

היום אחת השיטות הנפוצות אשר נמצאות בשירות הבנקים (גם בישראל) למניעת עבריינות דיגיטאלית היא משלוח הודעת SMS בעת ביצוע פעולה בנקאית. בעולם גם נהוגה השיטה בו כרטיס האשראי נחסם עד לאישורו בסיסמה מיוחדת בעת ביצוע פעולה חשודה.

לפי תחזיות חברת מחקר Gartner, עד שנת 2015 לפחות 15% מסך פעולות בכרטיסי אשראי ייבדקו לפי שרותי המיקום בסלולארי.