רבה של מעלה אדומים:
רבני צוהר לוקים בצביעות

"עד שהערבים לא יבואו לצפון תל אביב או ליד ישיבת ההסדר בפתח תקווה הם לא יתעוררו", אומר לערוץ 7 הרב מרדכי נגארי.

בני טוקר , ל' בכסלו תשע"א

אילוסטרציה
אילוסטרציה

הרב מרדכי נגארי, רבה של מעלה אדומים, מחותמי מכתב הרבנים, אומר לערוץ 7 כי אין שום גזענות בקריאה שלא להשכיר או למכור דירות לערבים.

"גזענות זה שאתה לא נותן לשני לחיות כמו שעשו ליהודים, אבל האם אנחנו לא נותנים לערבים לחיות, האם הם לא מקבלים בטוח לאומי, האם אין להם יישובים וערים משלהם, כמו נצרת עילית, ירושלים המזרחית, שועפת, האם מישהו מפלה אותם, אנחנו רק אומרים שאנחנו רוצים לשמור על בנותינו, ההפרדה הזאת מביאה את השלום, כי כשגרים ביחד איתם יש סכסוכי שכנים והתבוללות, לא סתם התורה מצווה אותנו, לא תחונם, אל תמכור להם אל תשכיר להם, כדי שהבנות של השכן לא יתחתנו עם ערביות, זו לא גזענות".

לדבריו כל אותם רבני צוהר שטענו שזו גזענות לוקים בצביעות, "אנחנו אומרים בהבדלה, המבדיל בין קודש לחול ובין ישראל לעמים, האם זו גזענות, תראה כמה בתים יש להם בכל יהודה ושומרון, הם בונים איפה שהם רוצים. אחד מרבני צוהר פרסם שהם מסכנים שאין להם איפה לחיות, שאין להם איפר לגור, הרי הם בונים בתים בלי סוף, בכל מקום שהם רוצים הם בונים. אני אומר לאותם רבנים, כנראה עד שהערבים לא יגיעו לצפון תל אביב או לישיבת ההסדר בפתח תקווה הם לא יתעוררו, שהרי מה אכפת להם מהספרדיות בצפת".