שהם יתנצלו. ליברבמן ונתניהו
שהם יתנצלו. ליברבמן ונתניהו פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו מנסה למצוא דרך לחמם את היחסים עם הממשל הטורקי ושוקל לפרסם התנצלות ישראלית על אירועי  משט הטרור, משט ה'מרמרה' הטורקית, ואף לבחון אפשרות לפצות את המשפחות של ההרוגים מקרב נוסעי המשט. כך נודע אתמול. שר החוץ זועם ומנסה לסכל את כוונתו זו של נתניהו.

נזכיר כי אתמול פרסמנו את דבריו של גורם בכיר ולפיהם "בעקבות החלטת ממשלת טורקיה לשגר שני מטוסים לסיוע בכיבוי השריפה בכרמל נוצר פתח לשיפור היחסים בין שתי המדינות". עוד אמר הגורם כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו רואה חשיבות רבה בשיפור היחסים הללו ומעל לכל הוא נחוש להבטיח שקציני וחיילי צה"ל לא יהיו חשופים לתביעות ומעצרים בעולם".

לנוכח זאת בוחנים גורמים בישראל ובטורקיה את הדרכים להביא להפשרת היחסים בין המדינות. כזכור ראש הממשלה הטורקי, ארדואן, הבהיר גם אחרי אירועי הדלקה בכרמל כי עד שישראל לא תתנצל ותפצה את המשפחות הטורקיות אין כל שינוי ביחס הטורקי לישראל.

כאמור, שר החוץ אביגדור ליברמן, מנסה לסכל את כוונתו זו של נתניהו וקובע כי טורקיה היא שצריכה להתנצל בפני ישראל ולא להיפך.

גורמים מדיניים סבורים כי לא בהתנצלות או בפיצוי כזה או אחר יעלה בידי שיראל לשנות את יחסה של טורקיה אליה שכן ארדואן החליט לפנות אל זרועות העולם המוסלמי קיצוני ולנטוש את המערב, החלטה שלא תשתנה גם אם ישראל תצא מגדרה למענו.