מכונית רובוט
מכונית רובוט

חברת Audi הכריזה לאחרונה בגאווה כי כלי רכב מתוצרתה עם שליטה רובוטים Audi TTS כבש את פייקס פיק – מסלול מרוצים על הר בקולורדו.

בשונה מניסויים אחרים שנעשה ברכבים אוטונומיים, מפתחי רובוט Audi TTS ויתרו על בטיחות הנהיגה והשקיעו בצבירת מהירות מרבית במסלול.

מסלול בן ה-20 קילומטרים בעל 156 פניות הוא מסלול מסורתי למרוצים, שנערכים החל משנת 1994. הרובוט של אודי גמע את המסלול ב27 דקות. למען האמת זאת תוצאה חלשה למדי למרוצים "אנושיים". בין הנהגים במרוצים השיא שנקבע הוא 10 דקות ושנייה, שנקבע בידי נהג Suzuki Sport XL7 – היפני נובוהירו טדזימה, אך למען ההגינות יש לציין שכוח הסוס במרוצים מסוג זה מגיע ל900 כ"ס, אצל Audi TTS – בסך הכול 265 כ"ס.המהירות המקסימאלית במסלול היוותה לא יותר מ-72,5 קילומטר לשעה, אך זו רק ההתחלה. לא רחוק היום בו כל מסלולי המרוצים הנודעים ייכבשו בידי בינה מלאכותית. המחשב מסוגל לחשב את ה-100 האחוזים בנתיב הנסיעה ולשמור עליו, כאשר ליבת המחשב שומרת על העבודה המושלמת של המנוע והבוכנות בזמן אמת.

היום, בכדי שהרובוט יגבר על בן האנוש, ברובוט חייבים להיות מוזנים נתוני התחלה עם דיוק של עד סנטימטר, והמסלול צריך להיות מתוכנן מראש. מהצד השני Audi TTS התגברה על המכשול בזמן שאינו מתאפשר היום לנהג ממוצע בינינו. משמעות לכך שרובוט מכונית מתקרבת ואף עולה על רמת נהיגה ממוצעת של בן אנוש.