יותר ויותר צעירים
יותר ויותר צעירים

מחקר מעניין נערך בידי חברת Pew Internet & American Life Project – הם תשאלו הורים אודות גיל ילדיהם כאשר אלו קיבלו את הסלולרי הראשון בחייהם. הממצאים הם שלמחצית מילדי אמריקה נרכשים טלפונים סלולריים כבר בגיל 12-13. יתרה מכן, צויין כי הילדים המודרניים מקבלים את הטלפונים הרבה יותר מוקדם מאשר 5-6 שנים לפני.

השאלה: בן כמה היה ילדך כאשר קיבל את הטלפון הראשון שלו?

רואים טוב מאוד בתמונה בשורה ליד גיל 17 – אלה כבר מתבגרים, אשר נזכרים מתי קיבלו את הטלפון הראשון. שימו לב, שמרביתם קיבלו את המכשיר בגיל 14-16. לעומת זה מרבית בני ה-12 קיבלו את המכשיר הראשון בגיל 10-12 (עמודה ראשונה)הילדים היותר צעירים יקבלו טלפון בגיל יותר צעיר

המגמה העולה היא שבעלי הסלולר בארצות הברית הופכים ליותר ויותר צעירים, גם מגמת הסמארטפונים הופכת לצעירה יותר ויותר, כמו כן בעלי מחשבי הלוח ומחשבי הנטבוק.

מסקרן מהי המגמה בשוק הסלולרי בישראל, כאחד שקיבל את מכשיר הסלולר הראשון בגיל 18.

במגמת הסימוס

במהלך המחקר נבדק גם ההרגל לכתיבת מסרוני SMS במהלך ה-18 חודשים האחרונים 38 עד 54 אחוזים מן הצעירים כותבים מסרונים באופן תדיר. מחצית מן הנערים שנבדקו, שולחים חמישים ויותר מסרונים ביום, יותר מ-1500 מסרונים בחודש.

כתיבת מסרונים באחוזים

שליש מן המתבגרות שולחות יותר מ-100 מסרונים ביום או יותר מ-3000 מסרונים בחודש. ככל שהבנים יותר צעירים, כך קטנה מגמת כתיבת המסרונים – עד לרמה של 20 מסרונים ביום בגילאים 10-14.