חיסון. אילוסטרציה
חיסון. אילוסטרציהפלאש 90

משרד הבריאות מפרסם היום (שני) את נתוני החיסון נגד שפעת בקרב האוכלוסיות להם מומלץ להתחסן, בקופות החולים השונות.

בחיסון הקשישים, בני 65 ומעלה, מובילה קופ"ח מכבי אשר 53.8% ממבוטחיה בגילאים הללו חוסנו נגד שפעת. אחריה קופ"ח כללית עם 51.5%, קופ"ח מאוחדת עם 47% והרחק מאחור משתרכת קופת החולים הלאומית שמם עומד אחוז חיסון הקשישים על 29.6% בלבד.

בחיסון אוכלוסית התינוקות והפעוטות, בני 6 עד 59 חודשים, מובילה קופת החולים הכללית, אשר שיעור החיסון בקרב מגזר זה עומד אצלה על 11.8%, במקומות השני והשלישי, הרחק מאחור, קופות החולים מכבי (3.7%) ומאוחדת (3.5%), ובמקום האחרון, פעם נוספת, קופת החולים הלאומית שם עומד שיעור החיסון בקרב תינוקות ופעוטות על 1.9% בלבד.

אוכלוסיה שלישית לה הומלץ להתחסן בהיא אוכלוסיית החולים הכרוניים, בקרבה אחוז המתחסנים הגבוה ביותר הוא דווקא בקופת החולים מאוחדת (40.8%), במקום השני קופ"ח מכבי (34.6%) ובפער גדול לאחריה קופת החולים הכללית (25.7%). גם הפעם, במקום האחרון ובפער גדול ומשמעותי קופת חולים לאומית, עם שיעור חיסון של 11.3% בלבד בקרב אוכלוסיה זו.

במשרד הבריאות מדגישים היום, כי "החיסון כנגד שפעת מונע תחלואה, אשפוזים ותמותה. קבוצות הסיכון בעדיפות הגבוהה הם מבוגרים מעל גיל 65, ילדים בגיל חצי שנה ועד 5, נשים הרות וחולים עם מחלת רקע כגון אסטמה, סוכרת ומחלות לב".

במשרד מציינים, כי אנחנו בתחילתה של תחלואת השפעת העונתית ולפני העליה הצפויה בשיעורי התחלואה, יביאו אלו עימם כמו בכל שנה מקרי תמותה מיותרים.