"פינוי ישובים יביא למלחמת אחים"

בירושלים נערך מופע הצדעה למפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון בהשתתפות אלפי בני אדם. האירוע הועבר בשידור וידאו בערוץ 7.

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשע"א | עודכן: 22:00

אלפי בני אדם הגיעו הערב (חמישי) לכיכר ציון בירושלים כדי להשתתף במפגן ההצדעה לתושבי יהודה ושומרון.

הרב שלום דב וולפא העביר מסר ברור לראש הממשלה, "אם תפנה את הישובים המבודדים, דע לך שזה מעשה בגידה. תהיה כאן מלחמת אחים", אמר.

"אתם רוצים מדינה פלשתינית, תקימו אותה ברחוב בלפור, במגדלי אקירוב, בצפון תל אביב תביאו לשם את הכושים שבאים מסודן אבל מדינה פלשתינית לא תקום ביהודה ושומרון", אמר.הרב וולפא לא חשש מהשימוש במילה בגידה והסביר "אומרים שמילים הורגות אבל טילים ודאי הורגים. ביבי נתניהו דע לך, כל הקהל הקדוש שיש כאן, כולם מכריזים - אם אתה תפנה את הישובים המבודדים, אפילו ישוב של שלושה יהודים, דע לך שזה מעשה בגידה, אם תקפיא את הבנייה זוהי בגידה. נתנו לך את המנדט כדי לבנות את ארץ ישראל לא כדי להקפיא אותה".

גם ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, נשא דברים באירוע - וכיוון לעבר נשיא ארצות-הברית, ברק אובמה. "עליך לדעת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, לא בגלל שיקולי ביטחון ולא בגלל שיקולי דמוגרפיה. יש לנו את התנ"ך ועל אפך וחמתך נמשיך לפרוח ביהודה ושומרון".

ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) סיפר על תוכניתו לשכן מסתננים בצפון תל אביב, "פניתי לתושבי רמת אביב עשיתי אלפי טלפונים וקראתי לתושבי רמת אביב היקרים לשאת בנטל, אתם הומאניים ודמוקרטיים ולא גזעניים. בואו נראה אתכם מקבלים את הפלישה האפריקאית. מה אתם חושבים שקיבלתי? קללות וצעקות. שמאלנים מדברים נגד המפגינים בפתח תקווה ובבת ים אבל צריך להגיד את האמת, ארץ ישראל צריכה להיות עם צביון יהודי ולא עם צביון של אויבים".

בן ארי הוסיף "כשהקימו את קק"ל, לא היו את כל השמאלנים כמו קרמניצר, ואת הצבועים כמו נתניהו שנזכרו פתאום בציווי 'ואהבת את הגר'. לפי קק"ל, אסור למכור אדמות לזרים. האם זו גם גזענות?".

הרב אקסלרוד מחיפה, קרא להפיל את ממשלת נתניהו לאחר שהלה הבטיח ערב הבחירות לפעול למען מדינה יהודית וההתיישבות ביהודה ושומרון, ואחרי הבחירות הפך את עורו וקרא להקים 'שתי מדינות לשני עמים' והקפיא את ההתיישבות, כיצד מועמד מהימין הופך להיות מגשים מדיניות השמאל? זוהי גניבת הבוחר, הוא קרא יחד עם הקהל להתפלל שתיפול ממשלת נתניהו במהרה.

בין הזמרים שהופיעו באירוע, אריאל זילבר, ישי לפידות, מנדי ג'רופי, וגד אלבז.

בכלי התקשורת של השמאל הציגו הערב את האירוע כ"אירוע תמיכה במכתב הרבנים" וציינו כי מדובר ב"מאות אחדות" בלבד שהגיעו לכיכר.