חוטובלי
חוטובליפלאש 90

חברת הכנסת, ציפי חוטובלי, שיגרה היום (רביעי) מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בו היא דורשת ממנו לדאוג לבטחונם של התושבים היהודים באזור כפר השילוח במזרח ירושלים.

מכתבה של חוטבלי הינו על רקע כוונת המשטרה לאטום בימים הקרובים את בית יהונתן. "מחומר שהגיע לידי - מפקד מחוז ירושלים הודיע כי תהיה בעיה לדאוג לביטחון משפחה המתגוררת לבדה בבית הדבש הסמוך. בקרתי במקום וברצוני לציין כי הדבר נראה לי לא מוסרי ומנותק מהמציאות, בה דווקא במדינה יהודית עצמאית, מחליט היועץ המשפטי לממשלה, להשאיר משפחה עם 2 ילדים לבדה – חשופה לפיגועי טרור שכידוע לך מתרחשים מדי יום כדבר שבשגרה במשך כ-3 שנים", כתבה.

"אמנם נכון שבית יהונתן נבנה ללא היתר, כמו גם כ-650 בתים נוספים בסביבתו כפי שגם אתה ראית בעת ביקורך במקום, אך השכל הישר אומר כי ענייני אכיפת חוקי התכנון והבנייה, משניים ביחס לדאגה לחיי אדם. קודם כל יש לדאוג לביטחונם האישי של יהודים תושבי המקום, דווקא במקום שבו הפרות סדר מתקיימות באופן תמידי ומסכנות את חיים", הוסיפה.

"לאור החשש הגדול המקנן בליבי בקשר לגורלה של משפחת תנעמי, בועז ושירה ושני ילדיהם, אני פונה אליך כדי שתנחה את המשטרה ואת ראש עיריית ירושלים, להשעות מיידית את הסיוע לאטימת בית יהונתן וכן את ראש עיריית ירושלים, עד אשר יימצא פתרון הולם שיאפשר שמירה על ביטחונם וחייהם של היהודים בבית הדבש", כתבה חוטובלי לויינשטיין.