מומבאי שוב בכוננות

הדיווח על ארבעה טרוריסטים שנכנסו להודו הקפיץ את רשויות הביטחון במדינה. החשש: מתקפת טרור במהלך ימי חג המולד.

תגיות: מומבאי
ציפי בלום , י"ז בטבת תשע"א

הבירה הפיננסית של הודו נכנסה שוב היום לכוננות גבוהה לאחר שנודע על ארבעה טרוריסטים שנכנסו למדינה ומתכננים מתקפות טרור במהלך ימי החג. הטיימס מדווח.

בכירים במשטרת מומבאי אמרו ביום חמישי בלילה כי הם חושדים שארבעת הגברים שייכים לארגון פקיסטאני הקשור למתקפה שארעה על העיר בנובמבר 2008, בה נהרגו 163 אנשים. המשטרה פרסמה קלסתרון של אחד הגברים, המזוהה בשם ואליד ג'ינאה, וביקשה את עזרת כל התושבים בחיפוש אחריו ומסירת מידע אודותיו.

"אנחנו מקבלים מידע בחתיכות קטנות", אמר דבן בהארטי, מנהל יחידת הפשע במשטרת מומבאי.

בחודש ספטמבר האחרון פרסמה המשטרה המקומית קלסתרון נוסף של אדם שהמשטרה טענה כי הוא מתכנן פיגוע במקביל לפסטיבל דתי שנערך באותו החודש.

החשש מפיגועי טרור גדל מאוד בשנה האחרונה, במיוחד בתקופת הבחירות לנשיאות ארצות הברית בנובמבר. האבטחה תוגברה במלונות חמישה כוכבים, בתחנות רכבת ושאר המקומות הציבוריים בעיר המהווים מטרות נוחות. מומחי אבטחה ברחבי העולם אינם מאמינים כי עיר מאוכלסת כל כך בצפיפות כמו מומבאי ניתן לאבטח לגמרי נגד פעולות טרור.

במהלך המתקפה בשנת 2008 צרו עשרה טרוריסטים על העיר במשך שלושה ימים, במהלכם הם הרגו אנשים בתחנות רכבת עמוסות, בר, שני מלונות חמישה כוכבים ובמרכז היהודי. למרות שיותר אנשים נהרגו במומבאי בקרבות יריות ופצצות, האירוע של שנת 2008 השאיר רושם רב, והדגיש את המתח בין פקיסטן להודו (מדינות שכנות בעלות כוח גרעיני, שנלחמו מספר שנים מאז קיבלו עצמאות ב-1947).