חדשות סלולר מן העולם

בעקבות השמועות על איחוד השורות בין מייקרוסופט לנוקיה - אבטיפוס חדש, אפל פותרת את בעיית "אחיזת המוות" עם פטנט חדש.

מיכאל וייצמן , י"ט בטבת תשע"א

נוקיה שבע
נוקיה שבע
nokia.pl

נוקיה שבע - אבטיפוס של שיתוף פעולה?

השבוע נפוצו שמועות על שיתופי פעולה צפויים בין נוקיה למייקרוסופט. ביום ראשון נודע על שיחת טלפון בין שני הסטיבים – סטיב באלמר, מנכ"ל מייקרוסופט עולמית שוחח עם עובד שלו עד לא מזמן סטיבן אלופ, מנכ"ל נוקיה.

אחת השמועות היא כי טלפון של נוקיה שפועל בממשק המשתמש של Windows Phone 7 יצוץ כבר ברבעון הראשון של 2011.

nokia.pl

בין הראשונים להעלות רעיונות על מראהו של הסמארטפון החדש הוא סטודיו עיצוב מפולין Mindsailors Design Studio, אשר הציג בשבת את האבטיפוס Nokia 7. המעצבים מיכאל בוניקובסקי (Michal Bonikowski) ורפאל פילט (Rafal Pilat) הציגו מכשיר בעל תווי ראות קשוחים וגוף כולו ממגנזיום. הפאנל האחורי הוא בעל מצלמת 8 מגה פיקסל עם מבזק כפול – גם לד וגם קסנון.

הסוף ל"אין קליטה"?

חברת אפל רושמת עוד פטנט שמסגיר את תוכניות החברה לעתיד הקרוב. הפעם הפתרון מסתתר ב"אנטנהגייט" תופעת "אחיזת המוות" הידוע לשמצה במכשירי אייפון של הדור הרביעי. מדובר באובדן אות השידור, כאשר המשתמש אוחז ביד את מקום המסתור של האנטנה. מהנדסי החברה הפעם מציעים להסתיר את האנטנה של הדור שלוש לא על צלעות המכשיר, אלא על דופן חיצונית של המכשיר, כאשר האנטנה מוסתרת בסמל החברה העשוי פלסטיק.

כפי שנאמר ברישום הפטנט, כאשר האנטנה ממוקמת ללא מגע עם מתכת או כל חומר מוביל חשמל אחר, האות החזק מובטח. עוד בפטנט החדש אנו מגלים כי ניידי MacBook הבאים, יצוידו ככל הנראה במודול דור שלוש, שגם הוא יסתתר מתחת ללוגו של אפל.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il