ניר ברקת
ניר ברקת פלאש 90

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הודיע הערב כי אם אנשי עמותת "עטרת כהנים" יתעקשו לממש את הצו האזרחי המחייב פינוי התושבים הערבים ממבנה ששימש בעבר כבית הכנסת בכפר התימנים בסילואן והמצוי כ 100 מטר מ"בית יהונתן", יבוצע באותו היום גם צו האיטום של בית יהונתן.

ברקת מציין כי "משמעות דרישתם של אנשי "עטרת כוהנים" לביצוע צו אזרחי אחד בלבד כלפי תושבים ערבים בשכונה, בעוד שאר הצווים בשכונה ביניהם גם הצו איטום של בית יהונתן לא ממומש, מזמין תפיסה של חוסר צדק ואי שוויון".

על כן הנחה ראש העיר כי אם יתעקשו אנשי "עטרת כוהנים" למימוש הצו האזרחי שברשותם מבלי לחכות להסדרה הכוללת של השכונה כפי שדורשת העירייה לכלל הצווים השיפוטים, העירייה תהיה מתואמת עם המשטרה לביצוע שני הצווים יחד, על מנת שהצדק ייעשה וייראה.

"לא נפלה יהודים לרעה וגם לא נפלה אותם לטובה. אם לא נוכל לחכות להסדרה הכוללת בשכונה למימוש כלל הצווים, הרי ששני צווי בית המשפט כלפי ערבים ויהודים בסילואן יבוצעו באותו מועד. לעיריית ירושלים מדיניות תכנון ואכיפה אחידה והיא אינה מפלה לטובה או לרעה יהודים או ערבים, כולם שווים בפני החוק", ציין ברקת.

השבוע נחשף באתר ערוץ 7 כי בלשכת המפכ"ל, דודי כהן, נערכה פגישת היערכות לקראת איטום "בית יהונתן" במזרח ירושלים. לערוץ 7 נודע כי בדיון השתתפו, קציני משטרה, ניציגים מעיריית ירושלים וגם היועץ המשפטי היוצא של עיריית ירושלים, יוסי חביליו, שפעל בתקופה האחרונה נגד ההתישבות היהודית בבית יהונתן.