גורמים רבים בהתיישבות, בראשם מועצה אזורית שומרון וועד מתיישבי השומרון, טענו בחודשים האחרונים כי ארגוני שמאל קיצוני מפיצים עלילות כזב ושקרים מכוונים יוצרים פרובוקציות, טענות שאותם ארגונים הקפידו להכחיש.

אלא שעתה נתפס ארגון השמאל הקיצוני "בצלם" על חם. ביום ראשון לפני שבוע הפיץ "בצלם", ובמקביל ארגוני שמאל קיצוני נוספים, לעיתונאים ישראלים רבים ולכתבים ממדינות זרות, סיפור מזעזע לפיו רועה צאן ערבי בשם סמיר אבו לחייה רעה את צאנו יום קודם לכן סמוך לכפר מג'דל בני פאדל באזור הישוב מעלה אפרים, כשלפתע ירדו מתנחלים מהישוב, תקפו אותו והציתו את הכבשים שרעה בעודן בחיים.

בארגון השמאל הקיצוני "בצלם" טענו כי 17 כבשים נשרפו חיים ו-12 מתוכן אף מתו, והעבירו לכלי  התקשורת "תיאורים מפורטים" של התקיפה וכן תמונות קשות ומעוררות רחמים מתוצאותיה.

ארגוני שמאל קיצוני נוספים פנו לכלי תקשורת והביאו למקום עיתונאים רבים, לא מעטים מתוכם מכלי תקשורת זרים, אשר צילמו תמונות קשות ויצרו סערה כנגד מדינת ישראל במדינות שונות בעולם, זאת למרות הכחשת גורמים רבים בהתיישבות ולמרות שהאירוע היה אמור על פי הנטען להתרחש בעיצומה של השבת...

ב"ועד מתיישבי השומרון" מספרים כי אחד מארגוני השמאל הקיצוני ידע להפיץ בין הכתבים כי "מדובר במתנחלים מאיתמר". "לאחר שהבהרנו לכתבים כי הכפר מג'דל בני פאדל בכלל לא נמצא באזור השומרון והוא מרוחק מהישוב איתמר כ-50 דקות נסיעה, השתנה פתאום הסיפור וה'עדויות' סיפרו פתאום על מתנחלים ממעלה אפרים".

אלא שלאחר כמה ימים, כשהערבי ה"מותקף", סמיר אבו לחייה, הוזמן למתן עדות במשטרה, ניסו גורמי הביטחון, אשר גם הם חשדו שמדובר בעלילה עקב העובדה שהדברים קרו בשבת, לבחון ברצינות את אמיתות גרסתו של הרועה, וזה כאן נשבר והודה כי בדה את הסיפור.

לדברי אבו לחייה, כשרעה את צאנו הצית ערימת קוצים ולפתע איבד עליה שליטה והיא שרפה כמה מהכבשים. אבו לחייה החליט להאשים את המתנחלים בשריפה, וכך להמנע מה"פאדיחה", להפוך ל'גיבור מעונה' ואולי אף להנות מפיצויים ממס רכוש של מדינת ישראל . הוא פנה ראש המועצה של הכפםר העויין עקרבה והשניים קיבלו סיוע נרחב וצפוי בהחלט מארגוני שמאל קיצוני, אשר הפיצו את הסיפור, שמתגלה כעת כעלילה, לכלי התקשורת בישראל ובכל העולם.

יוסי דגן, יועץ ראש המועצה האזורית שומרון ומנהל היחידה האסטרטגית במועצה (יחידה העוסקת בין השאר בפעילות מול הכפשות ארגוני שמאל קיצוני בתקשורת) מסביר מה עומד מאחורי הדברים "צריך להבין את השיטה. לא מעט ארגוני שמאל קיצוני בישראל מתקיימים מתרומות ומענקים של מדינות וממשלות זרות, חלקו עויינות דיפלומטית למדינת ישראל. מדובר בכסף גדול מאוד, ע"פ דו"חות שפורסמו, השקיע האיחוד האירופי בארגוני שמאל קיצוני בשנים האחרונות מליארדי שקלים".

לדבריו, "עובדים רבים באותן ארגונים משתכרים משכורות עתק אשר מוזרמות ע"י אותן ממשלות זרות, אשר מצפות מהם בתמורה לייצר סדר יום עויין למדיניות ולאינטרסים של מדינת ישראל ע"י דו"חות ותלונות שמגיעות דווקא מארגונים המכונים 'ארגוני זכויות אדם ישראליים'. הבעיה היא שככלל גם צה"ל וגם המתיישבים אינם פוגעים ומציקים לערבים תושבי יו"ש, וכך אין לארגונים אלו כמעט שום עוולות כלפי ערבים לעסוק בהן. כתוצאה מכך מסתובבים ביהודה ושומרון פעילי שמאל קיצוני רבים אשר מתגדרים בכל סיפור קלוש ומעלילים -לפרנסתם- עלילות שווא כלפי המתיישבים".

"כיום, על כל רכב של ערבי שנשרף בלילה בכפר כלשהו עקב תקלה מכנית או סכסוך שכנים יוצא ארגון שמאל קיצוני אחר בהאשמות בכלי התקשורת בכל העולם כי מתנחלים שרפו, הציתו או פגעו.  רבים מאותם ארגונים אף יוזמים פרובוקציות מכוונות למטרת צילום והפצה לכלי תקשורת בכל העולם", מוסיף דגן.

בעקבות הדברים אומר ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, כי ארגוני השמאל הקיצוני הופכים לבעיה אסטרטגית למדינה:

 "כבר תקופה אנחנו טוענים שארגוני שמאל קיצוני לא מעטים מייצגים אינטרסים של מדינות זרות ופועלים תודעתית כנגד מדינת ישראל תמורת תשלום מאותן ממשלות זרות.  רוב השנה עסוקים ארגונים אלו בקעקוע תוקפו המוסרי של צה"ל, כשבשיא פעילותם חיברו ארגוני השמאל הקיצוני מסמך הלשנה מפורט לועדת גולדסטון אחרי מבצע 'עופרת יצוקה'. מספר חודשים בשנה, בעיקר בעונת המסיק, מפנים ארגונים אלו את מרצם להכפשת המתיישבים. את פעילותם זו עושים אותם אגרונים במסווה של פעילות 'זכויות אדם'. על מדינת ישראל להבין כי ארגוני שמאל קיצוני הפכו לבעיה אסטרטגית למדינה ולפעול מולם בהתאם".