כ-20 חברות ישראליות חתמו על חוזה עם מנהלת העיר הפלסטינית החדשה שצפוייה לקום בשומרון - ראוובי.

בגל"צ דווח כי על פי דרישת הרשות לא ישתמשו החברות הישראליות במה שמכונה "תוצרת השטחים", שכוללת לא רק את יו"ש אלא גם את מזרח ירושלים ורמת הגולן.בחוזה בין הרשות לבין החברות הישראליות נקבע בין השאר "באחריות החברה לוודא ולהבטיח שכל המוצרים והשירותים מקורם אינו בהתנחלויות ישראליות". על פי ההערכות, החברות הישראליות חתמו עם הרשות על חוזים שמסתכמים בעשרות מליארדי שקלים.

בעקבות הפרסום הודיע היום ח"כ דני דנון (ליכוד) כי הוא מתכוון להניח הצעת חוק חדשה המציעה כי  "חברה שחותמת הסכם עם גוף המחרים תוצרים ישראליים "כחול לבן", חותמת עליו בניגוד לחוק, והעונש על כך יהיה קנס כספי בגובה החוזה שנחתם".

שדולת א"י בכנסת בראשות זאב אלקין ואריה אלדד מתכוונת להגיש הצעת חוק שתמנע מחברות אלו להשתתף במכרזים ממשלתיים ובחברות ממשלתיות."מדובר בשיתוף פעולה מביש ומזעזע עם הטרור הכלכלי הפלשתיני. אנו קוראים לכל שרי הממשלה להודיע שחברות שחתמו על ההסכם המביש הזה, ומכרו את נשמתם הציונית בעבור עסקה עם האויב, לא יוכלו להשתתף בשום מכרז ממשלתי או מכרז של חברות ממשלתיות. השדולה תגיש הצעת חוק בימים הקרובים", אמרו השניים.

יו"ר ארגון זכויות האדם ביש"ע, של אורית סטורק, מסרה בתגובה "מדובר באפליה מהסוג המביש ביותר ואנו מצפים ממשלת ישראל להודיע על ניתוק עסקי עם כל חברה ישראלית שנותנת יד לאפליה אנטישמית כזאת".