עורכי-הדין בישראל קיבלו השבוע בדואר האלקטרוני, הזמנה ל"סמינר משפטנים" שכותרתו "עתיד משותף".

בהודעה צוין כי מדובר בסדנה במסגרת פרויקט לגיבוש חזון יהודי-ערבי בישראל "בנוגע למהותה ואופייה של המדינה". הסמינר, שאמור להתקיים במשך יומיים, איננו בתשלום. מסתבר כי ליוזמת הסדנה ומימונה שותפים ארגונים המשתייכים ל"קרן החדשה לישראל" ונתמכים על-ידה, כגון: מרכז מוסאוא, המרכז לפלורליזם יהודי, ותמורה.

הפורום המשפטי דורש מלשכת עורכי-הדין לבטל את הסמינר ה"משפטי" הממומן על ידי הקרן החדשה לישראל ומוצע ללא תשלום לעורכי הדין.

עו"ד הילה כהן מהפורום המשפטי למען ארץ ישראל, אומרת לערוץ 7 "לא יעלה על הדעת שלשכת עורכי הדין תהיה שותפה לסדנא כזאת. הקרן החדשה לישראל כבר נודעה זה מכבר בפעילותה החתרנית כנגד יסודות קיומה של מדינת ישראל, וכל שיתוף פעולה עם ארגונים הנתמכים על-ידה, מעלים תהייה בדבר תוכן מגמותיו. ברור שלא יתקיים דיון אמיתי ומאוזן בין כלל סוגי האוכלוסייה במדינת ישראל, כשיוזמי הכינוס ומטרתו מיועדים לתכלית מסוימת ומוגדרת – ערבים מול יהודים, ונתמכים על-ידי ארגונים שהאג'נדה הפוליטית של כולם ברורה".

לדברי כהן, לשכת עורכי הדין היא גוף ממלכתי ואסור לו לשתף פעולה עם ארגוני שמאל מובהקים, "אנו סבורים ששיתוף פעולה של גוף סטטוטורי ממלכתי כלשכת עורכי הדין, עם ארגונים המקבלים מימון ותמיכה נרחבת עד מוחלטת מארגון כ"קרן החדשה לישראל", הינו שיתוף פעולה בעייתי, עם יותר מאשר טעם לפגם, כל עוד לא התקיימו כנסים דומים בשיתוף ארגונים המזוהים עם העמדות הפוליטיות הימניות במדינת ישראל, עם מוסדות המשתייכים לאוכלוסייה החרדית, או עם גורמים המייצגים עולים חדשים בישראל – לא ראוי ללשכת עורכי-הדין לקיים את הסדנה".

בלשכת עורכי הדין, אומרת כהן, הגיבו לפניית הפורום המשפטי וקבעו כי הם אינם אלה שממנים את הסדנא והם לא התעמקו בתכניה שלה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו